'Yıldıray Baştürk gündemde yok'

Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst, Bayer Leverkusen'de forma giyen Yıldıray'ın babası Muzaffer Baştürk'ün açıklamasına yanıt verdi. Baba Baştürk önceki gün, "Galatasaray Yıldıray'la görüşüyor.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst, Bayer Leverkusen'de forma giyen Yıldıray'ın babası Muzaffer Baştürk'ün açıklamasına yanıt verdi. Baba Baştürk önceki gün, "Galatasaray Yıldıray'la görüşüyor. Oğlumdan öğrendiğime göre, teknik direktör Fatih Terim Yıldıray'la birkaç gün içinde masaya oturacak. Oğlum bu nedenle Olympiakos'un iki yıllık 2,5 milyon euro önerisini geri çevirdi" demişti. Dürüst böyle bir görüşmenin söz konusu olmadığını belirterek şöyle konuştu: "Terim'den bize böyle bir talep gelmedi. Yıldıray'ın Leverkusen'le sözleşmesi sürüyor ve yüklü bir bonservis ücreti var. Bu ekonomik şartlarda zaten bu oyuncuyu kadroya dahil etmemiz imkânsız."
Dürüst transfer çalışmalarının sürdüğünü kaydederek, "Bu konuda aceleci davranmak istemiyoruz. Bazı oyuncularla görüşmeler sürüyor" diyerek sözlerini noktaladı.
Prates yine gözde
Sezon hazırlıklarını dün tek idmanla sürdüren Sarı-Kırmızılı takımda, yeni transfer Cesar Prates performansıyla dikkat çekmeyi sürdürüyor. Sempatik hareketleriyle ilgi odağı olan Prates'in takıma kısa süre içinde uyum sağlaması da teknik heyeti memnun etti. Önceki günkü idmanı izleyen başkan Özhan Canaydın'ın Prates'i pürdikkat izlediği gözlendi.
Tempolu geçen idmanların en hırslı ikilisi olan Murat Erdoğan ve Volkan Glatt ise göze batan diğer isimler oldu. Öte yandan teknik direktör Fatih Terim'in bir hafta izin verdiği Volkan Aslan, yarın İstanbul'a dönerek kampa dahil olacak.