Yıldırım centilmenlik istedi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Revivo'nun transferinde Sarı-Kırmızılı yöneticilerin tavrını etik açıdan doğru bulmadıklarını söyledi. '11 Altın Adam' yarışmasına konuk olarak katılan Yıldırım, gündeme ilişkin soruları yanıtladı...

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Revivo'nun transferinde Sarı-Kırmızılı yöneticilerin tavrını etik açıdan doğru bulmadıklarını söyledi. '11 Altın Adam' yarışmasına konuk olarak katılan Yıldırım, gündeme ilişkin soruları yanıtladı...

  • Ne başkan Özhan Canaydın, ne de bir yöneticiyi arayıp, 'Revivo'yu almayın' diye bir ifade kulladım. Revivo, mukaveleyi 2.5 yıl uzatma teklifi yaptı, biz 'sezon sonunu bekleyelim' dedik. Bize, kendisine yurt dışından teklifler olduğunu ve takım bulduğunu söyledi. Bunun üzerine Lorant'a danıştık ve 'gidebilir' yanıtını aldık. Daha sonra Lorant'ın yerine göreve gelen Oğuz Çetin'den de aynı yanıtı alınca, Revivo ile oturduk konuştuk ve yollarımızı ayırdık.
  • Canaydın, hem bana açıklama yaptı, hem de medyaya demeçler verdi. Bizle bağlarını koparmadan Revivo ile görüşmeyeceklerini söyledi. Ama maalesef sonradan öğrendik ki, Revivo ayrılmadan 4-5 maç önce, Galatasaraylı yöneticilerle bir evde görüşmüş. Ancak yöneticilerin bize, görüşme yapmadıklarını söylemelerinden rahatsızlık duyduk. Burada etik olmayan durum, mukavelesi devam eden oyuncuya talip olup, aklını çelmektir. Davranış biçimi yanlıştır.
  • Hasan Şaş'ı alacağız diye bir arzumuz yok. Teknik heyetimiz istiyorsa, dünyanın neresinden olursa olsun oyuncuya talip olur, almaya çalışır ve alırız. Biz Hasan Şaş'ı almak için yola çıkmıyoruz. Ama ihtiyaç olursa, teknik heyet isterse de alırız. Bu, her oyuncu için geçerli. Bu konuda spekülasyonlar yapılmasın. Oğuz hoca isterse Fenerbahçe her oyuncuyu alır.
    'Ortega, biz istersek gidebilir'
  • Sezon başında Mondragon ve Nouma'nın transferi sırasında Beşiktaş ile Galatasaray arasında yaşananlar, iki kulübün de maddi olarak zarar görmesi ve bundan rahatsızlık duymaları, hepimizi centilmenlik içinde davranışa itti. Hasan'a talip olduğumuz yazıldığında, Canaydın'ı arayarak, bu oyuncuyla ilgilenmediğimizi söyledim. Centilmenlik konusunda sözlü olarak bir anlaşma yok, sadece davranış olarak var.
  • Ortega ile 4 yıllık anlaşma yaptık. Devre arasındaki transferleri Ortega takımdan gidecek diye yapmadık. Hedefimiz, gelecekte genç oyuncuların yanına yıldızları yerleştirerek bir Fenerbahçe oluşturmak. Bunun için Oğuz Çetin'i takımın başına getirdik. Ortega buradadır ve burada kalacaktır.
  • Önümüzdeki beş yılın planlarını yapıyoruz. Futbol altyapısından beş yıl sonra A takımına oyuncu gelmeye başladı. Geleceğe dönük altyapı çalışmalarımız tamamlandı, ancak bunların sonuçlarını zaman içinde alacağız. Ümit vadeden genç oyuncuları Fenerbahçe bünyesinde toplayıp, yıldızlarla birlikte kaynaştırıp, başarıyı yakalayacağız. Fenerbahçe, beş yıl içinde Avrupa'da büyük başarılar yakalayacaktır.
  • Geldiğimizde bazı tesislerdeki musluklar vanalarla açılıp kapatılıyordu. Biz tesisleşmeye bu derece önem vermeseydik, harcadığımız paralarla belki şampiyonluklar kazanabilirdik. Ama biz Fenerbahçe'nin geleceğine yatırım yaptık. Fenerbahçe'yi iyi günler bekliyor.
  • 2 şubatta oynayacağımız Beşiktaş karşılaşmasının, öncelikle centilmence geçmesini arzu ediyorum. Gönlüm elbette ki Fenerbahçe'nin kazanmasından yana. Fenerbahçe hakemler için hiçbir zaman önyargılı olmadı, olmayacak. (Spor Servisi)