Yıldırım: Daum ne derse o!

Gelibolu ilçesindeki Fenerbahçeliler Derneği'nin açılışına katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-Lacivertli ekibin transfer politikaları konusunda, oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. Her transfer döneminde sezonun şampiyonu olduklarını belirten Yıldırım, yönetim olarak birçok hata yaptıklarını söyledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi
YALÇIN TÜRK / Arşivi

ÇANAKKALE - Gelibolu ilçesindeki Fenerbahçeliler Derneği'nin açılışına katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-Lacivertli ekibin transfer politikaları konusunda, oldukça ilginç açıklamalarda bulundu. Her transfer döneminde sezonun şampiyonu olduklarını belirten Yıldırım, yönetim olarak birçok hata yaptıklarını söyledi. Bu yıl, bütün transferleri teknik direktörleri Christoph Daum'a bıraktıklarını belirten Yıldırım şöyle konuştu: "Yıllarca transferde bütün kulüplerin önüne geçtik ve transfer şampiyonu olduk. Hatalarda yaptık, ancak şimdi yoğurdu üfleyerek yiyeceğiz. Fenerbahçe'ye yakışır, kaliteli ve herşeyden önce de hocamızın istediği oyuncuları kadroya dahil ederek, kamuoyuna açıklayacağız".
Öte yandan Sarı-Lacivertli yöneticilerden Hakan Bilal Kutlualp ile İlhan Ekşioğlu, Christoph Daum'la biraraya gelerek bir değerlendirme toplantısı yaptı. Yaklaşık bir haftadan beri yurt dışında bulunan iki yönetici, yaptıkları transfer görüşmlerinde pek fazla pürüzle karşılaşmadıklarını söylediler. Fenerbahçe Transfer Komitesi'nin ise ay sonuna kadar çalışmalarda bulunacağı bildirildi. Diğer taraftan, İsveç'te yayınlanan Sport Bladet gazetesinde yer alan habere göre Fenerbahçe, kaleci Asper ile anlaşmaya vardı. Haberde, Rüştü'nün takımdan ayrılmasının kesinleşmesi halinde, Asper'in İstanbul'a giderek Fenerbahçe'ye resmi imzayı atacağı yazıldı.
Daum'dan şampiyonluk sözü
Alman hoca, birçok takımdan teklif almasına rağmen, Fenerbahçe'ye düşünmeden evet dediğini belirterek, "50 bin kişilik koroyla büyük coşku yaşamak tek hedefim" dedi. Daum, yönetimle yaptığı görüşmede, şampiyonluk primi gündeme geldiğinde, "Prim düşünecek durumda değilim. Bunun için asla teklifim olmaz. Fenerbahçe şampiyonluğu yakalasın, ondan sonrası kolay" ifadesini kullandı. Mevcut kadroda yetenekli oyuncu sayısının fazla olduğuna da değinen Alman çalıştırıcı, "Fenerbahçe, Avrupa'nın en önemli kulüplerinden. Buraya başarılı olmak için geldim. Öncelikli hedef, Türkiye şampiyonluğu. Bir sonraki sezon ise hem Türkiye'de hem de Şampiyonlar Ligi'nde iyi yerlere gelmek. Fenerbahçe, seyircisi, camiası ve yönetimiyle bunları yakalayacak güçte. Buna inanıyorum" diye konuştu.Daum'un 7 emri
1. Çalışmak, çalışmak yine çalışmak.
2. Futbolcular birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşacak. Disiplin ön planda olacak.
3. Samandıra, herkesin ikinci evi olacak.
4. Köstebek artık tarihe karışacak. Takım içinden dışarıya laf taşımak, sızdırmak kesinlikle yasaklanacak.
5. Kırmızı ve sarı kart görenlere, hakemle uğraşanlara büyük para cezaları kesilecek.
6. Her şey üçüncü yıldız ve şampiyonluk için yapılacak.
7. Bundan sonra ekstra prim ve ceza uygulanacak. Bu durum futbolcuların özel hayatları, antrenman ve maç performanslarına göre belirlenecek.