Yıldırım Demirören'e rakip çıktı

Yıldırım Demirören'e rakip çıktı
Yıldırım Demirören'e rakip çıktı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski başkanı Haluk Ulusoy, 'üç büyükler'in ve taban birliklerin desteğini aldı, göreve yeniden soyundu.

TFF Başkanı Başkan Yıldırım Demirören, Haziran ayında yapılacak seçimde yeniden seçilmenin hesabını yapıyor. Ancak seçimde büyük etkisi bulunan Süper Lig kulüplerinde, Demirören yönetiminden memnun olan 'yok' denecek kadar az. 4 büyükler dertli ve herkes Demirören’in yönetiminden şikayetçi. Ancak karşısına ciddi bir adayın şu ana kadar çıkmaması Demirören’i favori yapıyordu.

Millet Gazetesi'nde yer alan habere göre; son yaşananlar Demirören’in durumunu ciddi anlamda sıkıntıya soktu. TFF eski başkanlarından Haluk Ulusoy yeniden göreve talip oldu. Hem de üç büyükler ile taban birliklerinin desteğini alarak. Eskiden kalma kemik bir kitlesi olduğu düşünülen Ulusoy’un çalışmalara başladığı ve aynı zamanda akrabası olan Yıldırım Demirören’e karşı yarışacağı belirtildi.

EN ÖNEMLİ BAŞARILAR ONUN DÖNEMİNDE

Haluk Ulusoy’un, TFF'de 8 yıllık geçmişi var. Asbaşkan, İcra Kurulu Başkanı, Milli Takımlar Kurulu Başkanı, Yurtdışı Teşkilatlandırma Başkanı, Yurtiçi Teşkilatlandırma Başkanı, Tesisler Kurulu Başkanı, TFF Vakfı Başkanı olarak hizmetleri de bulunan eski başkan Ulusoy döneminde kulüpler bazında ve Milli Takım düzeyinde önemli başarılar yakalandı. Galatasaray , UEFA ve Süper Kupa’yı aldı. Milli Takım tarihe geçen en büyük başarısı olan dünya üçüncülüğünü gördü.