Yıldırım: Diego'yu transfer ettik

Yıldırım: Diego'yu transfer ettik
Yıldırım: Diego'yu transfer ettik
Sarı-lacivertlilerde Başkan Aziz Yıldırım, Brezilyalı yıldız Diego Ribas transferi ile ilgili ilk kez konuştu.

Fenerbahçe Kulübü 2013 Yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Başkan Aziz Yıldırım, "Soma için başsağlığı diliyorum. Soma ile ilgili 100 tane öğrencinin okutulması için karar verdik. Bu tamamen yönetimin karşılayacağı hadisedir. Onun dışında Fenerium ve bazı kaynaklardan gelen paralarla 161 öğrencinin ismi tespit edildi ve devlet tarafından bize bildirildi. Arkadaşlarımız oraya giderek tespit yaptı. Eylül ayında bu çocukları okutmaya başlayacağız" dedi.

Fenerbahçe 'Soma' sözünü tuttu


"DIEGO'DAN BAŞKA TRANSFER YAPMAYACAĞIZ"

"Diego Ribas'ı transfer ettik ama imzayı atmadığımız için Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirmedik. Kendisi Temmuz başında gelecektir. Bunun dışında hiç bir transfer yapmayacağız.""1 MİLYON ÜYE PROJESİ YAVAŞ YAVAŞ YÜRÜYOR"

"Bütçeler artık belli noktaların üzerine çıktı. Bunun için 1 milyon üye projesini getirdik. Bu 1-2 günde olmaz. 5 yılda 1 milyon üye olabilir. O zamana kadar neyin ne olacağını göreceğiz. Bu olaya sadece maddi değil sosyal ve manevi olarak da bakmak gerekir. Arkadaşlarımız acele etmeden gerekli çalışmaları hazırlıyor, yönergeleri hazırlıyor, şubeleri yavaş yavaş açacağız, toplantılar yapılıyor."

"AMATÖRLERDE KÜÇÜLME YOK"

"Amatör branşlarda küçülme yapmıyoruz. Daha başarılı sporcuların olduğu takımlar kurmaya çalışıyoruz."

"CANER'LE İSTEDİĞİMİZ ŞARTLARDA ANLAŞTIK"

"Caner Erkin ile istediğimiz şartlarda anlaşmayı yaptık. Bunun dışında yapılacak afaki çalışmalar kulüpleri batırır."

Aziz Yıldırım'a büyük müjde


"VERDİĞİMİZ VERGİLERLE GURUR DUYUYORUZ"

Biz hukuk kuralları içinde Kulübümüzü tüzüğümüz ve yasalar, bağlayan kanunlar çerçevesinde idare edeceğiz. Vergi vereceğiz Geçen sene 94 milyon lira vergi verdik. Bununla gurur duyuyoruz. Vergi vermesek onunla da yatırım yapardık.

"BORÇLARI ÖDEYİP VE YATIRIM YAPACAĞIZ"

"SPK ile ilgili küçük hissedarların zarar görmemesi için hiçbir işlem yapmadık. Faiz yükseldi . 1 milyon üyeden gelecek paralarla borçları ödedikten sonra yatırıma yönleneceğiz."

"FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ İÇİN KARAR ÇIKMIYOR"

"Bazı mercilerini müdahaleleriyle istediğimiz yerlere gidemiyoruz. Fenerbahçe Üniversitesi'nin henüz çıkmaması bunlardan biri. Durmadan üniversite açılıyor ama Fenerbahçe Üniversitesi çıkmıyor."

"İSVİÇRE FEDERAL MAHKEMESİ ARA KARAR VERECEK"

"İsviçre'de de mahkeme devam ediyor, CAS'ı mahkemeye verdik. CAS resmi olarak kararını kamuoyuna açıklamadı. Bunun nedeni de Türkiye 'deki davaların devam etmesi ama kulüplere tebliğ etti. Bu tebligat içinde CAS'ın kararında oy birliği olanlar kadar oy birliğiyle olmayan kararlar da var. Bizim şike olmadığını belirten beyanımızdan dolayı bize 1 yıl verdiler. CAS bu konuda bize ceza verilmemesi gerektiğini söylüyor. Bizim 2 sene men cezasında indirim yapmadılar. 24 Haziran'a kadar ya da ay sonuna kadar mahkeme kararını verecek. Vereceği karar da durdurma mı olacak olmayacak mı bu belli değil. Eylül Ekim ayında da ilk duruşma yapılacak."

Galatasaray, Yıldırım'ı çıldırttı


"TÜRK KULÜPLERİ SAHİPSİZ"

"İnşallah UEFA kendisine davrandığı gibi Türk takımlarına davranır. Türk takımları sahipsiz bırakılmıştır. Kendi çabaları dışında bir savunma yapılmamıştır. Trabzonspor'un Levent Bıçakçı'yla parasal ilişkileri var. Bıçakçı Tahkim üyesi."

"7 SENEDE 3 MİLYON 600 BİN KİRA GELİRİ VAR"

Tuzla'daki evle ilgili olarak şunlar var. Sporcularımızı ev istemesi, sporculara ev, araba ve telefon verme alışkanlığı var. Geldiği zaman en lüks evde oturmak istiyorlar. Siz de bunları kabul ediyorsunuz. Biz de o zaman evler alalım dedik. Rahmetli Yüksel Bey de kardeşim Ali Yıldırım'la pazarlık etti ve 8 tane villayı kulübe sattı. O zaman Aziz Yıldırım kulübe ev sattı demişlerdi. Halbuki kardeşimindi o evler. Dileriz ki Fenerbahçe'nin çok evleri olsun. O zaman 5 milyon olarak değer biçtik. Biz böylece kira vermekten kurtuluyoruz. 7 sene de 3 milyon 360 bin lire kira geliri sağalmışız. 5 milyon dolara satın almışız. Benim arzum bunları kulübe hibe etmek ama şu an bu sözü vermek istemiyorum. Arzu ederseniz ben aynı verdiği paranın aynısını vereceğim şahsıma alacağımla. Maliyeti neyse ben almak istiyorum. karar sizin. Ben bana satılmasını arzu ederim yine ben satana kadar Fenerbahçe kullansın.

"ÖNÜMÜZDEKİ YIL DA SON MAÇA KALMAYACAK"

Bunun dışında Fenerbahçe'nin en büyük olduğunu görüyoruz. 3 Temmuz'u unutmadık. Bu ülkede hukuk ve özgürlüğün olacağını, herkesin çıkacak bu kararlara saygı göstereceğini bekliyoruz. Şike yapanların ortada gezip bizlerle suçlama yaptıklarını şikeyi bu ülkeye sokanların bizler için söyledikleri bizi üzüyor. Biz başka camiaların üzerine gidip şöyle böyle yaptılar demedik. 2006, 2009, 2012'de son maçta kaybetti ki, Eğer bu operasyonları yapsaydık son maçlara kalmazdı. İnşallah önümüzdeki yıl da son maça kalmadan şampiyon olacağız." MUSTAFA AKIN (DHA)

Fenerbahçe'ye şok yanıt: Trabzonluyum!