Yıldırım: Geleceğe yatırım yaptık

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu toplantısının son bölümünde söz alarak, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yüksek Divan Kurulu toplantısının son bölümünde söz alarak, kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Görevde bulundukları sürede Fenerbahçe'nin geleceğine yatırım yaptıklarını anlatan Yıldırım, "Hak etmediğimiz şeyleri bize söylemeyin. Yapmayı taahhüt ettiğimiz bütün planları gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Daha çok para harcayarak takımı yine şampiyon yapabilirdik, ama biz geleceğe yatırım yaptık. En kötü günde binalar inşa ettik" dedi. Kulüpte istikrarsızlık olduğu yorumlarına cevap veren Yıldırım, "Bu kulüpte istikrar yakalanmıştır. Bunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Bütün hesapları kongre ve genel kurullarda veririz" diye konuştu.
'Başarı hepimizin'
Medyada bir dönem kendisinin ve yönetim kurulu üzerinde güvensizlik oluşması için kampanya başlatıldığını ileri süren Yıldırım, taraftarların da kışkırtıldığını savunarak, "Başarıda herşeyi sahiplenip, başarısızlıkta sorumluluğu üzerimize alırız. Çünkü sonuçlar hepimizi etkiler. Artık bu konular basında yazılmasın" diye konuştu. Kulübün vergi borçları ile ilgili medyada yanlış bilgiler yer aldığını anlatan Yıldırım, "Bütün vergileri yatırdık. Ancak bilinmesi gereken bir husus var, gerçi bunu basına açıklamak sakıncalı ama, transfer bedellerini kimse sağlıklı göstermedi. Eğer gösterirseniz bütçe kadar vergi ödersiniz. Devlet bir inceleme başlatarak 14 trilyon lira vergi borcumuzun olduğunu tespit etti. Biz devletin kişilere verdiği hakları kullandık ve incelemeler sonunda 1.7 trilyon lira vergi borcumuz olduğu tespit edildi. 1.3 trilyon faiziyle birlikte 18 aylık süre içerisinde 3 trilyon lira ödememize karar verildi. Bunlar, devletin yaptığı araştırmalar neticesinde oluşan vergilerdir" dedi. (Spor Servisi)