'Yıldırım görevi bırakmalı'

Fenerbahçe'de muhaliflerin artık gelenekselleşen toplantılarından bir yenisi İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de muhaliflerin artık gelenekselleşen toplantılarından bir yenisi İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım'ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 25 ileri gelen Fenerbahçeli'nin katıldığı toplantıda başkan Aziz Yıldırım'ı sert biçimde eleştirip, yaklaşan kongrede başkan adayı çıkarmaları gerektiği görüşünü ortaya atıldı. Yemeğe katılan Fenerbahçeliler'den hemen hemen hepsi Aziz Yıldırım'ın kendileriyle olan iletişimsizliğinden bahsederken, Orhan Keçeli bu toplantıya katılan Fenerbahçeliler'in Aziz Yıldırım'ın
okul restini görmelerini istedi. Keçeli, Kenan Evren Lisesi için devlete hibe edilecek iki okulun Aziz Yıldırım tarafından bir koz olarak kullanıldığını söyleyip, "Bu okulları biz de yapabiliriz" dedi.
Eski başkanlardan Ali Şen, toplantı sonrası şunları söyledi: "Aziz Yıldırım kimsenin umurunda değil. Bizim umrumuzda olan Fenerbahçe başkanıdır. Aziz Yıldırım insan ilişkileri kötü olan birisi. Bazı sakat düşüncelere sahip. Ben olmazsam, kulüp sahipsiz kalır, benden sonraki gelenin kucağına bomba bırakırım gibi fikirleri var. Fenerbahçe'de, şu an bile 15 tane başkan adayı çıkar. Yıldırım'ın kongrede aday olması da kimsenin umrunda değil. Bunu tribünler belirler. Ben gidersem Fenerbahçe batar mantığı çürük bir mantıkdır. Fenerbahçe sevgisini yaşamak lazım."
Galatasaray maçı fırsat
Kadıköy grubu lideri Kazım Bayülgen'in görüşleri ise şöyle: "Kulüpte sev- gi mümkün değil. Menfaat grupları içimizde dolaşıyor. 1907'nin yaptığı gibi projeler üretiliyor ama bunun Fenerbahçe'ye yararı olmuyor. İktidarlar bundan yararlanmıyor, çöpe gidiyor. Önümüzdeki kongre çok önemli. Kulüp halka açılmadı, paralı adamlara açıldı. Birilerinin adamları kulübe üye yapılıyor. Fenerbahçe'ye dışarıdan gelenler hükmediyor. Üye sayısı 10 bini aştı, kimse kimseyi tanımıyor. Bütün şubeler politize edildi. Hepsi oy makinası oldu. Aziz Yıldırım yaptığını konuşan bir adam. Onun yanındakiler de gitmesini istiyorlar ama bunu yüksek sesle söyleyemiyorlar. Durum çok ciddi."
Toplantıya katılanlardan Cavit Çağlar Galatasaray maçının camianın kenetlenmesi için iyi bir fırsat olduğunu söylerken, Başaran Ulusoy da "Bizim düzenlediğimiz bu toplantılara Aziz Yıldırım'ın 'Ben de gelebilir miyim, Fenerbahçe için ne yapmam gerekiyor' demesi lazım. Fenerbahçe başkanı bizlere 'Bana yardım eder misiniz. Ben sizden ne öğrenebilirim' demeli. Fenerbahçe kulübünün şu andaki başkanına çoğu şeyi öğretemedik" dedi.
Toplantıya şu isimler katıldı: Mehmet Yıldırım, Ali Şen, Niyazi Önen, Atilla Örsel, Başaran Ulusoy, Yüksel Yalova, Kazım Bayulgen, Şadan Kalkavan, Ertuğrul Hataylı, Cavit Çağlar, Necdet Menzir, Erman Yerdelen, Abdullah Acar, Bayram Aslan, Selim Soydan, Fikret Kırcan, Melih Ilgaz, Onur Kayador, Ali Gürel, Taner Gürkan, Orhan Keçeli, İbrahim Kösen, Eyüp Karadayı, Duran Akbulut, Mehmet Ali Bayer, Lokman Kondakçı, Erdoğan Şenay, Hulki İlgün, Gürcan Bilgiç.