Yıldırım: Saha dışındaki Alex'e kefil değilim!

Yıldırım: Saha dışındaki Alex'e kefil değilim!
Yıldırım: Saha dışındaki Alex'e kefil değilim!
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve teknik sorumlu Aykut Kocaman mukavelesi fesh edilen Alex için tercüman Samet Güzel'i şahit göstererek konuştu: Doğru söylemiyor

Borussia Mönchengladbach ile karşılaşmak için Almanya'ya giden Fenerbahçe 'de Başkan Aziz Yıldırım ve teknik sorumlu Aykut Kocaman Sabiha Gökçen Havaalanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yıldırım'ın konuşmasında şunları söyledi: "Başka takımlar yeniliyor hiç bir yerde hiç birisi gündeme gelmiyor, gündeme taşınmıyor. Ama Fenerbahçe'de her şey manşet oluyor. Bir kere herkes şunu bilsin; Alex'i ben de çok seviyorum hepinizden çok seviyorum. Taraftarlar yuhalarken ben ve yöneticiler ayakta alkışladık. Ondan sonraki süreç ile ilgili konuşmalar var. Ama yazılanlar Alex'in dediği gibi değil. Aykut hocam beni aradı ve Alex sizinle görüşmek istiyor dedi. 16.00'da gelecekti. Beni 15 dakika beklettiler. Fenerbahçe Başkanı'nı bekletiyor. Çok detaya giriyoruz ama maalesef durum böyle. Alex içeri girdi, elinde twett habire yazıyor, ayak ayak üstüne atıyor, twett atıyor, yüzüme bakmıyor, sonra Samet'e sordum ne konuşmak istiyor diye, Alex -benim durumum ne olacak- dedi, hoca beni istemiyormuş, siz ne istiyorsunuz- dedi. Ben de sen ne istersen yap dedim. Alex ise ben gitmek istiyorum, mukavelemi feshedin dedi. Alex'in 1 lira alacağı var mı? Yok, Eylül ayı itibariyle tek kuruş alacağı yok. 3 dakikada karar verdiğim söyleniyor, gerekirse saniyede karar veririm, 3 dakikaya gerek yok. Fenerbahçe için gözümü kırpmam, babamı bile tanımam. Eğer Alex Fenerbahçe'nin üzerine çıkmışsa bu durumda ya Alex gider ya başkan. Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir. Ne ben, ne Alex ne Aykut Kocaman. Ayrıca; Alex'e nasıl ayrılmak istiyorsun diye sordum. Senin için yemek verelim, dedim, veda töreni düzenleyelim dedim....Ama Alex istemediğini söyledi. Biz kimseden korkmayız, bugün gazetelere ilan verenler dün neler yaptıklarımı niye anlatmıyorlar. Aziz Yıldırım burada olduğum sürece Aykut Kocaman istediği sürece, ben varım dediği sürece buradadır.

Başkan Yıldırım, tercüman Samet Güzel'e dönerek söylediklerini doğrulamasını istedi. Güzel de Başkan Yıldırım'ı doğruladı.

 

KOCAMAN: O SÖZÜ DOĞRU DEĞİL
Başkan Aziz Yıldırım'ın ardından sözü alan Aykut Kocaman, Alex'e kadro dışı kaldığını tebliğ ederken aralarında geçen konuşmaların detayı için bir düzeltme yapma gereği duyduğunu söyledi. Kocaman şöyle konuştu: "Alex'in internet sitesinden yaptığı açıklamalardaki bir cümleden dolayı çok rahatsızım. Bir düzeltme yapmak durumundayız. Teknik adam ile futbolcu karşı karşıya kaldı pozisyonu yaratmak istemiyorum. Alex'in bir cümlesi beni çok rahatsız etti. Birebir konuşmamızda söyledikleri doğru değil. Sen çok büyüksün ben seni idare edemiyorum diye bir cümle aramızda asla geçmedi. Şu anda da çok büyük oyuncular var Fenerbahçe'de, onlarla olmaktan büyük zevk duyuyorum. Fenerbahçe'yi daha da büyütmeye çalışıyoruz. Sen çok büyüksün ben seni idare edemiyorum cümlesi gerçekten doğru değil. Ne kurumun, ne başkanın, ne teknik direktörün canını, ayrıldığı için acıtmak doğru değil. Zaman herkese doğruyu gösterecektir."
ALEX NE DEMİŞTİ?


Kasımpaşa maçından sonra Aykut Kocaman’ın istifa ettiğini belirtip son derece çarpıcı ifadeler kullanan Alex de Souza’nın kendi internet sitesinde şunları yazmıştı:

* Kasımpasa’ya 2-0 yenildik. Maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici bir şeyler söyledi, başkan geldi, o da birşeyler söyledi. En son olarak da futbolcular konuştular. Meselenin en üzücü tarafı ise o konuşmaların hiçbiri futbolla alakalı şeyler değildi.

* Pazar günü normal antrenmana katıldım. Pazartesi günü ise tesislere gittiğimde teknik direktörün odasına çağrıldım ve benim kadro dışı bırakıldığımı söyledi. Bunun karşısında da bir futbolcunun kadro dışı bırakılması için ancak disiplin kurallarına aykırı bir tavır olması gerektiğini ileri sürdüm. Ancak böyle bir durum yoktu, olamazdı da bundan dolayı asıl sebebi öğrenmek istedim. Teknik direktör, “Ben teknik direktörüm ve takımın liderliği bende. Ama sen çok büyüksün ve kuvvetlisin. Seni planlarım içerisine alamam, bundan dolayı böyle bir karar aldım” dedi.

* “Tamam öyleyse. Bazı kararların alınması gerekiyor, ama ben başkana gideceğim, bakalım o ne diyor bu duruma” dedim.

* Başkanın odasına 16:15’de girdim, ve 16:18’de de çıktım. 8 yıllık kulüp tarihinde ki varlığıma 3 dakikada karar verdi. Başkan “Evet, konuşabilirsin” dedi. Ben de “Teknik direktörün kadro dışı bırakılmamla ilgili kararını nasıl değerlendirdiğini sordum.

* “Karar senin! İstersen ayrı çalışırsın istersen gidersin” şeklinde cevap verdi benim eski başkanım. Böylece de bitti. Zaten onlar istedi diye ayrı çalışmam veya benim takım içinde ki varlığımdan endişelenmelerinden dolayı da böyle bir karar veremem.

* Pazartesi günü bir basın açıklaması yapacağım ve böylece Fenerbahçe taraftarına daha açık olacağım. Brezilya’ya gidebilmem için bunları açıkca anlatmak zorundayım. (Radikal.com.tr, dha)