Yıldırım, Sivas'ta tutuklanabilir!

Yıldırım, Sivas'ta tutuklanabilir!
Yıldırım, Sivas'ta tutuklanabilir!
İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Aziz Yıldırım ile ilgili Yargıtay'ın kararını UYAP'a dahil etmesi durumunda hapis cezasının uygulanması gündeme gelebilir.

SİVAS - Fenerbahçe Kulübü genel kurul üyelikleri düşen Recep Özcan ve Timur Özcanoğlu'nun avukatları aracılığıyla Sivas Valiliği ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü'ne gönderilen, Aziz Yıldırım'ın stada alınmaması yönündeki başvuruyla ilgili inceleme sürüyor. Gelen talep üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Sivas Emniyet Müdürlüğü'nden bilgi istedi. Sivas Emniyet Müdürlüğü ise hem Emniyet Genel Müdürlüğü hem de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak seyirden men kararının uygulanıp uygulanamayacağı konusunda görüş istedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak, Aziz Yıldırım ile ilgili seyirden men kararının uygulanıp uygulanmayacağını sordu.

Yıldırım'dan o iddiaya yalanlama


Şu ana kadar Emniyet Genel Müdürlüğü'nün seyirden men yasaklılar listesinde Aziz Yıldırım'ın adının olmadığı öğrenildi. Mahkemenin, seyirden men yasaklılar listesine Yıldırım'ın isminin de dahil edilmesini istemesi durumunda bu kararın Sivas'ta uygulanabileceği belirtildi.

UYAP'A GİRERSE TUTUKLANABİLİR

İstanbul 16'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nin, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile ilgili Yargıtay'dan çıkan kararı UYAP (Ulusal Yargı Ağı) sistemine dahil etmesi durumunda, hapis cezasının uygulanması gündeme gelebilecek.

Savcılık kaynaklarından alınan bilgilere göre, kararın UYAP'a girilmesi ve o tarihte Yıldırım'ın Sivas'ta bulunması halinde, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Fenerbahçe Başkanı Sivas'ta gözaltına alınıp cezaevine gönderilebilir.

'Toparlanmaya ihtiyacımız yok'


İNCELEME SÜRÜYOR

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, avukatlar aracılığı ile kendilerine ulaşan talepte Aziz Yıldırım'ın kesinleşmiş cezası nedeni ile Sivasspor-Fenerbahçe maçında protokol tribününe alınmasının engellenmesinin istendiğini belirterek, "Biz de Valimiz, Vali yardımcılarımız ve Emniyet Müdürlüğü'ndeki ilgili arkadaşlarımızla konuyu değerlendirdik. Halen üzerinde çalışıyoruz. Kanun ve yönetmelikler çerçevesinde hareket ediyoruz." dedi.

Kılıç, her hafta oynanan maçlardan önce kendilerine Emniyet Müdürlüğü tarafından seyirden men yasağı bulunanların listesinin geldiğini belirterek, "Şu ana kadar bu listede Aziz Yıldırım ismi bulunmuyor. Bununla ilgili talep edilen bilginin cevabını bekliyoruz" diye konuşu. Halife YALÇINKAYA (DHA)

Ersun Yanal'dan ev ödevi