Yıldırım soruşturmasında takipsizlik

Yıldırım soruşturmasında takipsizlik
Yıldırım soruşturmasında takipsizlik
Savcılık, Aziz Yıldırım hakkında tedbir kararına uymaması gerekçesiyle başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

Arzu KAYA / İSTANBUL (DHA) - Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi ve aynı zamanda avukat olan Kerim Kerimoğlu, Aziz Yıldırım hakkında ‘İhtiyati tedbir kararına muhalefet’ suçlamasıyla geçtiğimiz ay Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi sunmuştu. Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki davada Yıldırım hakkında alınan tedbir kararını gerekçe gösteren Kerimoğlu, Yıldırım’ın Haziran ayında dernek görevinden uzaklaştırılmasına rağmen kulüp başkanı sıfatıyla açıklama yaptığı gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etmişti.

Fenerbahçe'ye Gökhan müjdesi


"YASAL UNSUR OLUŞMADI"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Aziz Yıldırım’ın herhangi bir suç ve ceza öngören bir norm tarafından suçunun tanımlanmadığını belirtti. Olayın, adli yönden soruşturma ve kovuşturma gerektirir bir suç olmadığını belirten savcılık, Yıldırım’ın dosyası hakkında yasal unsurun oluşmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi ve kararın bir örneğini Anadolu 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne gönderdi.

Ersun Yanal'a ağır suçlama