Yıldırım: Taraftar istedi, biz de aldık

Roberto Carlos tranferiyle, doğasına uygun davranan ve transferin en hızlısı olduğunu bir kez daha gösteren Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım...

EDİRNE - Roberto Carlos tranferiyle, doğasına uygun davranan ve transferin en hızlısı olduğunu bir kez daha gösteren Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım, konuya ilişkin "Bugün Roberto Carlos geliyorsa taraftarların katkısı ile geliyordur. Biz de taraftar istediği için Roberto Carlos'u aldık" dedi. Önceki gece Uzunköprü Fenerbahçeliler Derneği'nin 100. Yıl kutlamalarına katılan Başkan Yıldırım, yoğun ilgi yüzünden zor anlar yaşadı. Kullandığı ciple kutlamalara gelen başkan, izdihamdan uzun süre aracından inemedi.
Gecede bir konuşma yapan Aziz Yıldırım, şunları söyledi: "Fenerbahçe'nin en büyük dayanağını taraftar oluşturuyor. Düşündüklerimin hepsini henüz tamamlamadım. İlk geldiğim zamanlar bir Parma maçı oynamıştık. Yöneticiler, kendi aramızda topladığımız parayla 10 bin taraftara forma dağıtmıştık. O görüntüler, Parmalıları da şaşırtmıştı. Ama artık 10 bin forma dağıtılan Fenerbahçe değil, taraftarına 350 bin forma satışı yapan bir kulübe sahibiz. Fenerbahçe'nin gücü bu. Böyle olmasa iyi oyuncuları getiremezsiniz."
Tuncay'ın durumu belirsiz
Geçen yıl ağustos ayında 100. yılda 100 bin taraftar kartına ulaşmayı hedeflediklerini de hatırlatan Başkan Yıldırım, şöyle devam etti: "İlgili arkadaşlara sordum, taraftar kartı sayısının 91 bine ulaştığını söylediler. Kalan 9 bini de yakında kombinelerle tamamlayacağız. Böylelikle 100. yılda 100 bin taraftar kartına ulaşmış olacağız. Bir büyük hedefimiz de önümüzdeki üç-beş yıl içinde kombine üyelerini taraftarlara açarak 1 milyon taraftar kartına ulaşmak. Fenerbahçe büyüyor ve büyümeye de devam edecek."
100. yılda 42 kupa kazandıklarını da belirten Başkan Yıldırım, "Ancak bu kupalar yetmez. Kupaları artıracağız ve devamlılık sağlayacağız" diye konuştu. Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Muammer Orhan, gecede Başkan Yıldırım'a plaketle derneğin rozetini hediye etti. Daha sonra taraftarlar, Yıldırım'ın yanına giderek formalarını imzalattı, fotoğraf çektirdi.
Bu arada Fenerbahçe'de, sözleşmesi sona eren Tuncay Şanlı'nın durumuyla ilgili belirsizlik sürüyor. Sarı-Lacivertli yönetimle Tuncay'ın menajeri Erdinç Şehit arasında önceki gün ertelenen görüşme dün de gerçekleştirilemedi. Kulüpten açıklama yapılmazken, menajer Şehit, görüşmeyi beklediklerini, ancak kendilerine bir çağrı gelmediğini söyledi.
(dha, Radikal)