Yıldırım ve Aydınlar'a tepki

Yıldırım ve Aydınlar'a tepki
Yıldırım ve Aydınlar'a tepki
Fenerbahçe başkan adaylarından Yamen Uzun, "İki başkan adayı arasındaki bu hesaplaşma sürecini ibret ve utançla izliyorum" dedi.

İSTANBUL (DHA) - Yamen Uzun, kongre üyelerine gönderdiği yazılı açıklamada, "Başkanlık yarışını aynı zamanda siyasal bir temel üzerinden götürmek isteyen Sn. Aziz Yıldırım ve Sn. Mehmet Ali Aydınlar'dan birinin başkanlığı kazanması halinde Fenerbahçe Kulübü'nde barış ortamının sağlanamayacağı ve bu temelde sportif başarının kazanılamayacağı bugünden aşikardır. Bu kin ve nefret kutuplarından herhangi birisinin başkan olması durumunda kulübümüzün içine düşeceği durumu düşünmek istemiyorum. Siz değerli kongre üyelerinin bu mevcut durumu doğru değerlendirerek bu önemli görevi, kurumsal yapıyı, mali ve idari yönetimi iyi bilen, Fenerbahçe'nin önceliğinin sportif başarı ve her kesimle barış olduğunu söyleyen bize teslim edeceğinizden eminim. Fenerbahçe'nin bu dönemde ne hibelere ne de inşaat projelerine ihtiyacı vardır. Fenerbahçe'nin, kaynak yaratacak ve bunları akıllı kullanacak uzun vadeli planlama vizyonu ile barış sürecinde büyük sportif başarılar elde edecek yönetimlere ihtiyacı vardır" ifadelerini kullandı.

Mahkemeden Aziz Yıldırım'a müjde


Uzun, şu anda görevde olan kişilerin mevcut yönetimin değil Fenerbahçe Spor Kulübü'nün mensupları olduğunu hatırlamaları gerektiğini vurguladı.

Başkanlık sürecinde yaşananlardan rahatsızlığını dile getiren Yamen Uzun, şöyle konuştu:
"Bilinmelidir ki şu anda sorumlu konumda Fenerbahçe'de görev alan arkadaşlar mevcut yönetimin değil Fenerbahçe Kulübü'nün mensuplarıdır. Her kongre üyesinin başkan adayı olma hakkı olduğu gibi, adaylıklarını ilan edenler de Fenerbahçe'ye hizmet için bu hakkı kullanmak istemektedir. Bu nedenle; Genel Kurul kararı alındıktan sonra Başkan adaylığını açıklamış herkese eşit mesafede yaklaşmak ve kullanılacaksa Fenerbahçe kulübünün yazılı ve görsel yayın organlarını her adaya eşit olarak kullandırmak durumunda olmalıdırlar.

Kilit isim Ali Koç

Her Genel Kurul üyesinin genel kurul başlama tarihinden 15 gün önce gündemi de içeren çağrı mektuplarını, faaliyet raporlarını ve mali tabloları alma hakkı yasaldır. Bu hakkın ihlali Genel Kurul iptal nedenidir.
14 bin kayıtlı üyesi olan bir kulüpte demokratik ve eşit şartlarda bir seçim yapılabilmesi için diğer adayların da üyelere mesajlarını iletebilecek elektronik iletişim bilgilerinin verilmesi çağımızın bir ihtiyacıdır."

Yamen Uzun, sözlerini şöyle tamamladı:
"Biz kulübümüzden yukarıda sıraladığımız eksikleri resmi olarak talep etmemize rağmen tarafımıza talebimizi yerine getiremeyeceklerini belirten resmi bir cevap verilmiştir."

'Tarikatla bağlantım varsa şerefsizim'