Yıldırım ve Hacıosmanoğlu PFDK'ya

Yıldırım ve Hacıosmanoğlu PFDK'ya
Yıldırım ve Hacıosmanoğlu PFDK'ya
Kulüplerin yanı sıra iki kulüp başkanları Yıldırım ve Hacıosmanoğlu da PFDK'lık oldu.

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanan ve karşılaşmanın ardından meydana gelen olaylarla gündeme gelen derbi maçı ile ilgili TFF Hukuk Müşavirliği'nin kulüplere ve kişilere yaptığı sevkler ortaya çıktı.

Aziz Yıldırım'a ettiği laf yakabilir


Sporx.com'un haberine göre; Maçın temsilcileri Birtan Taşkınlar ile Recep Kaplan'ın raporları doğrultusunda Fenerbahçe ve Trabzonspor'la ilgili sevk işlemleri gerçekleşti. Ev sahibi ekip, çirkin ve kötü tezahurat, saha olayları ve kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamaların "sportmenliğe aykırı açıklama" olduğu gerekçesiyle PFDK'ya sevkedildi.

Resmi siteden yapılan açıklamalardan dolayı talimatlar çerçevesinde kulüp başkanı Aziz Yıldırım da otamatik olarak disiplin kuruluna sevkedilmiş oldu. Raporlarda saha olayları olarak rakip kaleci Onur Kıvrak'a atılan yabancı maddeler ve maçın bitiminin ardından protokol kapısı önünde yaşanan olaylar gösterildi.

Fenerbahçe'den 'kongre' tepkisi

TFF Hukuk Müşavirliği, Trabzonspor Kulübü'nü de yine güvenlik toplantısında alınan kararlara uymaması ve resmi siteden yapılan açıklamalar nedeniyle PFDK'ya sevk etti. Kurul resmi siteden yapılan bu açıklamalardan dolayı talimatlar gereği kulüp başkanı İbrahiml Hacıosmanoğlu'nu da disipline sevkederken Trabzonspor başkanı için yapılan sevk bununla sınırlı kalmadı.

İbrahim Hacıosmanoğlu, maç sonrası basın açıklaması sırasında rakip seyircilere karşı kullandığı sözlerden dolayı da PFDK'ya sevkedildi. Her iki temsilcinin Trabzonspor başkanının güvenlik toplantısında alınan kararlara uymadığını raporlarında belirtmesi dikkat çekti.

Hacıosmanoğlu da 'Çare' olmadı