Yıldırım: Yalan haberden bıkmadınız mı?..

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gerçekdışı transfer haberleri dolayısıyla medyaya tepki gösterdi. Dün Kayseri'ye gitmeden önce havaalanında basın toplantısı düzenleyen Yıldırım...

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, gerçekdışı transfer haberleri dolayısıyla medyaya tepki gösterdi. Dün Kayseri'ye gitmeden önce havaalanında basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, 10-15 gündür sürekli gerçek olmayan transfer haberlerinin yazıldığından yakınarak, şunları söyledi: "Yalanlıyoruz ama iş çığırından çıktı. Murat Özaydınlı ile Neşet Yalçın'ın gittiklerini, gizli anlaşma yaptıklarını yazdınız. İki gündür de benim İngiltere'ye gittiğimi ve Carew ile ilgili görüşme yaptığımı yazıyorsunuz. Yazdığınız futbolcular konusunda bile anlaşamıyorsunuz. Bir gazete Baros'u yazıyor, bir diğeri Adriano'yu. Ücretleri de 25 milyon avro olarak belirtiliyor ve 'Fenerbahçe bunları alacak' diyorsunuz. Bu tür haberler Fenerbahçe Kulübü'ne zarar veriyor."
Başkan Yıldırım, gazetelerde sürekli Appiah ve Kezman'ın gideceklerinin de yazıldığını hatırlatarak, "Bunlara siz değil biz karar veririz. Bizim de ne yönetim, ne teknik heyet olarak böyle bir düşüncemiz yok, böyle bir isteğimiz de yok, sırf üç-beş gazete fazla satacağız diye bu uğraşının içine girmemeniz lazım. Bu yalan haberleri lütfen yazanlar kessinler. Adriano'yu 25 milyon avrolara Fenerbahçe Kulübü alamaz, bir kere bunu kafanıza sokun. Santrfor arayışında değiliz, oyuncu arayışında değiliz" dedi.
'Ben de sizle ilgili haber yapacağım'
Bundan sonra gerçekdışı transfer haberleri yapanlar için önlem alacağını da vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: "Bundan sonra kim yazarsa onların yazıişleri müdürü, çalışanları ile ilgili, 'O işten ayrılıyor, o işten kovuluyor' diye haber yapacağım. Herkes kendine biraz çekidüzen versin, ayıp yani. Biz sizin hiçbir işinize karışmıyoruz. Lütfen siz de yapmayın. Bilhassa spor gazeteleri bunu yapıyor. Bir ivme yakaladık, bunu bozmayın." Sevinç gösterileri sırasında taraftarların bir kâğıda "Carew'i mutlaka alalım" diye yazdığını ifade eden Yıldırım, "İnsanları da beklenti içine sokuyorsunuz. Geçen sene 100 tane isim yazdınız, sadece Carlos geldi, ayıp" dedi.
"Ne Carew'e, ne Baros'a, ne de Adriano'ya talibiz" diyen Yıldırım, "Semih'i milli takıma kazandırdık, siz hâlâ Adriano'yu yazıyorsunuz. Bu çocuklar nasıl konsantre olacak? Oyuncu ihtiyacımız olursa ocak ayında hocamızla konuşuruz" diyerek sözlerini tamamladı.