Yıldırım'dan Cardozo açıklaması

Yıldırım'dan Cardozo açıklaması
Yıldırım'dan Cardozo açıklaması
Başkan Aziz Yıldırım, "Kulübü 15 milyon eurodan 1 kuruş aşağı inmiyor. Bu şartlarda vazgeçtik" dedi.

Fenerbahçe Yönetimi, Oscar Cardozo’yu almak için İdari Menajer Hasan Çetinkaya’yı Lizbon’a gönderdi. Benficalı yöneticiler, çeşitli bahanelerle 15 milyon eurodan bir kuruş aşağı inmedi. Fenerbahçe Kulübü, bunun üzerine Portekiz Kulübü’ne haber göndererek, “Bu şartlarda anlaşamayız. Cardozo’dan vazgeçtik” diye rest çekti.

Yargı kararıyla sabit: Fenerbahçe'de kongre kaçınılmaz!


BIRAKIN FENER’E GİDEYİM

Akşam Gazetesi'nden Alaattin Metin'in haberine göre; Cardozo, Benfica yöneticileri ile görüşüp “Fenerbahçe’ye gitmek istiyorum” dedi. Fenerbahçe, 11 milyon euroya kadar çıkmasına rağmen Portekizliler, uzlaşmamak için mazeretler ürettiler.

F.Bahçe ve Cardozo’nun tüm uzlaşma çabalarına karşın Benficalılar durmadan işi yokuşa sürdü. F.Bahçe elinden geleni yaptı. Başkan Aziz Yıldırım da “Almak istiyorduk. Futbolcu da bizi istiyordu. Ama kulübü 15 milyon eurodan 1 kuruş aşağı inmiyor. Biz de bu şartlarda Cardozo transferinden vazgeçtiğimizi Benfica kulübüne haber gönderdik” dedi.

Aziz Yıldırım için suç duyurusu


FENERBAHÇE’NİN ŞARTLARINA BAĞLI

Portekizliler, görüşmeler boyunca “F.Bahçe Cardozo’yu almaya mecbur. F.Bahçe’nin eli mahkum” diyerek istediği rakamdan aşağıya inmedi. Bunda Başkan Aziz Yıldırım’ın Topuk Yaylası’ndaki sözlerinin medya tarafından kamuoyuna “Perşembe günü Cardozo’yu getireceğim, FB TV’yi izleyin” şeklinde yanlış aktarılmasının da etkisi var. Benficalı yöneticiler, bu haberler üzerine “F.Bahçe nasıl olsa Cardozo’yu alacak. O halde neden fiyatında indirime gideyim ki” diye düşündü, transfer görüşmeleri tıkandı. Şu andaki tablo bu. Eğer yarın Benfica F.Bahçe’nin istediği şartları kabul ederse o zaman durum farklı olabilir.

Bjelica Fenerbahçe'de