Yıldırım'dan müjde: Süper yıldız yolda

Sarı-Lacivertli taraftara başkandan mutlu haber: Aziz Yıldırım, "Kısa bir zaman içinde ünlü bir yıldız futbolcuyu daha kadromuza katacağız, ama ismini söylemek istemiyorum" dedi.

BURSA/İSTANBUL - Sarı-Lacivertli taraftara başkandan mutlu haber: Aziz Yıldırım, "Kısa bir zaman içinde ünlü bir yıldız futbolcuyu daha kadromuza katacağız, ama ismini söylemek istemiyorum" dedi. Başkan Yıldırım, önceki gece genel sekreter Vedat Olcay ve kulüp müdürü Serkan Acar ile birlikte Bursa'nın İznik ilçesinde Fenerbahçeliler Derneği tarafından düzenlenen 100. yıl kutlamalarına katıldı. Safira Otel'de düzenlenen gecede konuşan başkan Yıldırım, Fenerbahçe kulübü olarak durmadan çalışmaya devam edeceklerini belirterek, geceye katılan taraftarlara "Kısa bir zaman içinde ünlü bir yıldız futbolcuyu daha kadromuza katacağız, ama ismini henüz söylemek istemiyorum" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe'de dün Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı yapıldı. Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve başkan Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, yapılan transferlerin tüzük hükümlerine ve bütçeye uygun olduğunu belirterek, "Genel bütçe içinde de abartılı bir borçlanma olmadığı dikkati çekmektedir" dedi. Günay, sporda şiddeti önlemek için üç büyük kulübün divan kurulu başkanları olarak toplantılar yaptıklarını da hatırlatarak, "Bütün kulüpleri bir araya toplamak, Galatasaray Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın'ın işidir" diye konuştu.
'Forması değil kendisi alındı'
Toplantıda kulüp yönetim kurulu raporunu okuyan genel sekreter Vedat Olcay, mayıs ayında yapılan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda şampiyonluğu kutladıklarını belirterek, "Tüm engellemelere rağmen şampiyonluğu nasıl kazandığımızı birlikte yaşadık. Fortis Türkiye Kupası'nda da oynanan oyunları izlediniz. Sayın başkanımızın, 'Bizim hiçbir kurum ve kuruluştan özel bir beklentimiz yoktur, sadece adalet istiyoruz' sözlerini yeni sezon öncesi hatırlatmakta yarar görmekteyiz" dedi. Avrupa ve Güney Amerika'nın birçok yıldız futbolcusunun Fenerbahçe'ye gelmek için menajerleri vasıtasıyla kulübe başvurduklarını ifade eden Olcay, "Bizim talip olduğumuz futbolcular ise birçok ünlü kulübün cazip tekliflerine rağmen Fenerbahçe'yi tercih etmişlerdir. Ezeli ve ebedi rakibimizin bir yöneticisinin 'Formasını bile alamazlar' dediği Roberto Carlos'u aldık. Appiah ile ilgili de bir sorun yok. Kendisi kulüpte kalmak istediğini söyledi" diye konuştu.
Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'n-da Denetleme Kurulu, 01.01.2007'den 30.06.2007'ye kadar olan dönemde, futbolcu borçları hariç toplam borcu 95 milyon 761 bin ABD Doları olarak açıkladı. Denetleme Kurulu raporuna göre, toplam gelirler 78 milyon 293 bin 160 YTL (toplam gelirlerin içinde piyango gelirleri 11 milyon 647 bin 179 YTL), toplam giderler
ise 83 milyon 165 bin 559 YTL olarak gerçekleşti. 2007 yılında futbolculara ödenecek paranın ise 20 milyon 276 bin 655 ABD Doları olduğu açıklandı. Bu arada, sponsorluk ve reklam sözleşmelerine dayalı alacakların yıllara göre dağılımı ise şöyle: 2007: 47 milyon 450 bin YTL, 2008: 57 milyon 88 bin YTL, 2009: 54 milyon 57 bin YTL, 2010: 52 milyon 460 bin YTL. Bu alacakların içinde kombine kart, loca gelirleri, taraftar kart gelirleri ve isim hakkı gelirlerinin dahil olmadığı bildirildi.
'Bosque davasına destek yok'
Dünkü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda üyelerden Senih Gölpınar, Beşiktaş'ın teknik direktör Vicente Del Bosque davası ile ilgili ulusal destek istemesini eleştirerek, "Değerli başkanımıza küfredilen bir statta başkanlık yapan bir kişi, önceki gün Del Bosque olayıyla ilgili ulusal destek istemiş. Ulusal destek güzel bir laf da bunu ilk 'Yeniköy Kasabı'nı icat eden kişilere yönelik, önce 'Bunları niye söylediniz, Türkiye'nin imajını niye bozdunuz?' diye hesap sormak gerekir. Bu hesaplaşmadan sonra destek istenir. Ulusal davada hepimiz desteğimizi esirgemeyiz ama haklı olmak da şart" diye konuştu. Gölpınar, Galatasaray'ın Seyrantepe projesine de gönderme yaparak, şunları söyledi: "Siyasi otoritenin, futbol kulüplerinin yatırımlarında Hazreti Ömer'in adaletini uygulamasını, birinin kesesine maddi kazanımlar koyarken, ötekinin kesesinden dirhem almasını da kabul etmeyeceğimizi belirtmek isterim. Sadece Fenerbahçe değil, hiçbir kulübümüzün hakkının yenilmesini istemiyoruz. Biz Fenerbahçe olarak adaletten yanayız ama adil olmayan hiçbir şeyde susamayız."
Başkan, üyeye sinirlendi
Bu arada, başkan Aziz Yıldırım, yüksek divan kurulu toplantılarında sürekli söz alarak, yönetimden bir şeyler talep eden üye Mahir Danyal'ın konuşması sırasında sinirlenerek, toplantı salonundan ayrıldı. Yıldırım, Danyal'ın konuşması bittikten sonra yeniden salona geldi. Üyelerin konuşmasının ardından Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, kulüp yönetim kuruluna söz verdi, ancak başkan Aziz Yıldırım konuşma yapmayacağını belirtince, Günay toplantıyı kapattı. Bu arada, kulüp başkanvekili Nihat Özdemir, yöneticilerden Ömer Temelli ve Serhat Çeçen, işleri dolayısıyla toplantıya katılmadı.
(Spor Servisi)