Yıldırım'ın eli mecbur

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yönetimle birlikte göreve devam kararı almasının perde arkasında Ariel Ortega'nın olduğu ortaya çıktı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın yönetimle birlikte göreve devam kararı almasının perde arkasında Ariel Ortega'nın olduğu ortaya çıktı. Arjantinli futbolcunun transferi sırasında, River Plate ile Parma kulüplerinin yanısıra Ortega da yönetimden teminat istedi. Bankalar, kulüp teminatlarını kabul etmediği için Yıldırım, şahsi teminat verdi. Ortega'nın durumu henüz netlik kazanmadığı için verilen teminatın geçerliliği sürüyor. Eğer Yıldırım görevi bırakır ve yerine gelecek başkan, bu borcu ödemeye yanaşmazsa, Yıldırım bu teminatı cebinden ödemek zorunda kalacak. Sözkonusu rakamın 40 milyon dolar olması nedeniyle Yıldırım görevi bırakmaya yanaşmıyor.
Wenger'in Rüştü ısrarı
Gelecek sezon için kaleci arayışlarını sürdüren Arsenal'de, menacer Arsene Wenger, Rüştü konusundaki ısrarını sürdürüyor. Fransız çalıştırıcı, milli eldiven için zemin yoklamaya devam ediyor. Rüştü'yü Avrupa'ya göndermek istemeyen Sarı-Lacivertli yönetim ise, İngiltere dönüşü kendisiyle masaya oturacak.
Sarı-Lacivertliler Adanaspor maçı hazırlıklarını sürdürürken, sakatlığı geçen Serhat uzun bir aradan sonra takımla birlikte idmana çıktı ve attığı şık gollerle dikkati çekti. Teknik Direktörlük Kursu'na giden Oğuz Çetin idmanda yer almadı.