Yıldırım'ın kararı kesin

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, gelecek yıl şubat ayında yapılacak olağan genel kurulda görevi bırakacağını yineledi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, gelecek yıl şubat ayında yapılacak olağan genel kurulda görevi bırakacağını yineledi. Sarı-Lacivertli kulübün başkanı, Yüzme Şubesi'nin Fenerbahçe Burnu'ndaki Yüzme Tesisleri'nde düzenlediği geleneksel gecede yaptığı konuşmada, "Şubat ayında kongre var. Kongrede bırakacağımı ifade ettim. Tekrarlıyorum, herkes bunu bilecek. Bazıları kabul etmiyor ama ben şubatta başkanlığı bırakacağım" diye konuştu.
'Futbol hayatım bitecekti'
Christoph Daum'un isteği doğrultusunda yönetimin affettiği Serhat Akın, kısa süren ayrılığının sebebinin sakatlık olduğunu söyledi. Dizindeki sakatlığı nedeniyle tedavi için Almanya'da bulunan gurbetçi futbolcu bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda, yaşadığı sorunlar hakkında bilgiler verdi. Sarı-Lacivertli takımdan sezon bitmeden ayrılmasının sebebinin medyaya yansıdığı gibi para sorunu olmadığını belirten Serhat, "Sakatlığımla ilgili sorunlarım oldu. Ayrılmamın sebebi zaten ondan dolayıydı. Uzun süre sakat sakat oynadım. Hiç kimse bilmiyordu. 8 hafta sakat oynadım. Ciddi anlamda 21 yaşımda kariyerimin sonuna geliyordum. 2-3 ay oldu, top oynamıyorum. Halen tedavinin 4 hafta süreceğini söylüyorlar" açıklamasında bulundu.
Bugüne kadar para konusunu sorun etmediğini ifade eden oyuncu, "Geçen yıl 5-6 ay paramı alamadım. Ama sezon sonunda param ödendi. Bu yıl da gecikmiş olabilir. Eminim bu yıl da param kalmayacak" dedi. Ligin ilk yarısındaki Diyarbakırspor maçında dizinin altındaki kemikte ödem başladığını kaydeden gurbetçi futbolcu, doktorların oynamaması gerektiğini belirtmesine rağmen oynatıldığını ifade etti. Tedavi için kendisine izin verilmediğini belirtti.