Yıldız dediğin zarif olur

Avrupa futbolunu sarsan transferin kahramanı David Beckham, yeni takım arkadaşlarının ellerini bile sıkmadan kendilerinden özür diledi. Japonya gezisini sürdüren Beckham, yaptığı açıklamada "Real Madrid İspanya Ligi'nde şampiyonluk yarışını sürdürüyor.

MANCHESTER/MADRİD - Avrupa futbolunu sarsan transferin kahramanı David Beckham, yeni takım arkadaşlarının ellerini bile sıkmadan kendilerinden özür diledi. Japonya gezisini sürdüren Beckham, yaptığı açıklamada "Real Madrid İspanya Ligi'nde şampiyonluk yarışını sürdürüyor. Benim transferimin medyada geniş yer kaplaması yüzünden, yeni takım arkadaşlarımın şampiyonluk mücadelesi gölgede kaldı. Kendilerinden özür diliyorum. Ne yazık ki, benim yapabileceğim bir şey yoktu, olaylar kontrolümün dışına çıkmıştı" dedi.
Ünlü yıldız, ayrıca, transferinde kendisini rahatsız eden bazı küçük detaylar olduğunu ancak artık bunları konuşmak istemediğini belirterek,
"Real Madrid'e resmi imzayı atar atmaz, Manchester United taraftarlarına veda etmek için özel bir organizasyon yapacağım. Taraftarlar, hayatımın ve kariyerimin çok önemli bir parçası. Onlara veda etmeden hiçbir yere gitmem" dedi. Beckham, Avrupa basınında yeni takımında 7 numaralı formayı giymek için ısrar ettiği yolundaki haberleri de yalanladı: "7 numarayı Raul giyiyor ve bildiğim kadarıyla o, Madrid'in kralı. Bana hangi numaralı formayı verirlerse versinler, bir an önce giymek için sabırsızlanıyorum."
Daha iyi bir imaj
Real Madrid'in sportif direktörü Jorge Valdano, İspanya basınında 'Altıncı Galactico' (Kuyruklu yıldız) diye tanımlanan transfer için "Kulüp olarak daha iyi bir takımımız ve imajımız var artık" sözleriyle yorumladı. Beckham; Raul, Roberto Carlos, Figo, Zidane ve Ronaldo'dan sonra başkent kulübünün altıncı büyük yıldızı sayılıyor. Yıllık 9.7 milyon euro brüt ücret alacak olan İngiliz yıldızın takım içindeki dengeleri bozmasından korkuluyor. Bir zamanlar Alman futbolunun en büyük isimlerinden biri olan Paul Breitner, bu transfer için "Çılgınlık, bu kadar yıldızı aynı yere toplayarak takım olunmaz, olsa olsa sirk olunur" dedi.
Öte yandan David Beckham'ın Madrid'e transferinden sonra, Manchester United ile Barcelona kulüpleri arasında Ronaldinho'yu kapabilme yarışı iyice kızıştı. Barcelona'nın Ronaldinho'nun ağabeyi ve menajeri Roberto de Assis'ten söz aldığı öne sürülüyor. (Spor Servisi)