'Yılın kahramanı' Sergio Ramos

'Yılın kahramanı' Sergio Ramos
'Yılın kahramanı' Sergio Ramos
Yarı finalde Bayern Münih'e 2 gol atan Sergio Ramos, finali de boş geçmedi. 90+3'te attığı golle maçı uzatmaya götüren İspanyol yıldız, kupada büyük pay sahibi oldu.

Şampiyonlar Ligi finalinde Atletico Madrid'i uzatmalarda 4-1 yenerek kupanın sahibi olan Real Madrid’de bayram havası var. 10. kez Şampiyonlar Ligi kupasını kazanan Real Madrid çılgın bir gece geçirdi. Esas kutlamanın ise ünlü Cibeles meydanında Pazartesi günü yapılacağı belirtildi.

Ronaldo rekorları altüst etti


Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde attığı kritik gollerle Real Madrid’in kupayı kazanmasında önemli rol oynayan Sergio Ramos ise İspanya’da 'yılın kahramanı' ilan edildi. İspanyol futbolcu, karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, "Hayatımın en önemli golünü attım. Bize burada destek veren ve duyguları bizimle olan tüm taraftarımız için son dakikaya kadar savaştık. Attığım golü, tüm Madridli taraftarlara, aileme ve bizi her an destekleyenlere adıyorum. Duygularımı anlatmakta zorluk çekiyorum. Rakibimize karşı bir tarih yazdık. Çok mutluyum" ifadelerini kullandı.

Ramos, yarı final karşılaşmasında Bayern Münih karşısında da 2 gol atmış ve takımının finale çıkmasında kilit rol oynamıştı.

Ancelotti'nin basın toplantısını bastılar


"ATLETICO MADRID'E YAZIK OLDU"

İspanyol basını, Real Madrid'in uzatmalarda kupa kazanmasını 'mucize' olarak değerlendirdi. Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone ve futbolcularının sahadan başları dik olarak ayrıldığını vurgulayan gazeteler, 4-1 lik skorun gerçeği göstermediğini ifade ettiler.

As gazetesi: Evet evet evet 10. Kupa burada, herkese “pekiyi” notu başlığında uzatmalarda gelen gole dikkat çekti. Gazete,10. kupanın bir inancın ürünü olduğunu savunarak Atletico Madrid’in uzatmalarda yorgunluğun bedelini ödediğini yazdı.

Marcelo'nun gözyaşları...


Marca: 10. kupa: 'Kaybedildi' denilen bu kupanın uzatmalarda kazanılmasının tadı Madridli taraftarlar için daha önemli.
Sport: 2 dakika kala gelen 10. kupa: Real Madrid bu kupayı 12 yıl bekledi.
El Mundo Deportivo: Atletico Madrid’e yazık oldu.
ABC: Ne büyüksün Real Madrid.
El Pais: Real Madrid 12 yıllık kupa özlemine son verdi.
El Mundo: Lizbon kahramanları.
La Razon: 10 numara şampiyon. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

Avrupa'nın en büyüğü Real Madrid