Yılmaz Vural: Hepiniz sürünün!

Yılmaz Vural: Hepiniz sürünün!
Yılmaz Vural: Hepiniz sürünün!
Gençlerbirliği ile sözleşme imzaladıktan 6 gün sonra görevine son verilen teknik direktör Yılmaz Vural, ayrılık sürecini anlattı. Haksızlığa uğradığını savunan tecrübeli çalıştırıcı, sisteme dair çok ağır eleştirilerde bulundu.

TSYD Levent Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Yılmaz Vural, "Bana neden bu kadar çok takım değiştirdiğimi soruyorlar, bu ahlaksızlar grubu ile nasıl uzun süre çalışılır" ifadelerini kullanırken, kendisine sahip çıkmayan meslektaşlarına, "Hepiniz sürünün" dedi.

- İlhan Cavcav geçtiğimiz Çarşamba akşamı beni arayıp, "Ekibini topla gel" dedi. Biz de gittik. Yöneticilerle anlaşamadık ama ertesi gün İlhan Cavcav'la anlaştık.

- İlhan başkan, bana 'portföyün var mı, biz bu transfer işini yapamıyoruz' dedi. Ben de bütçemize uygun oyuncular var dedim.

- Futbolcularla iki gün taktik çalıştık, üçüncü gün çift kale maç yaptık. 4 günlük sürede 2.5-3 saatlik uykuyla antrenmanlara çıktık, bir an önce takımı toparlayalım dedik.

- Eskişehirspor maçından sonra futbolcuları tebrik ettim çünkü istatistiklerde büyük üstünlük sağlamıştık. Oyuncularımı hepsini öpüp tatile uğurladım.

CAVCAV "ALLAH AŞKINA BANA RAPOR VER" DEDİ

- Geldiğimden beri İlhan Cavcav bana, "Yılmaz, Allah aşkına bana rapor ver. Kim gidecek kim gelecek" dedi. Verim alamayacağımız 13 futbolcu vardı. Yabancılardan da verim alacağımız kadar alalım dedim.

- İstanbul'da dişçi randevum vardı. Koltuğa oturdum telefon çaldı. İlhan Cavcav "Yollarımızı ayırdık" dedi. İlhan abi, "Oyuncuların 18'i birden seni istemiyormuş" dedi. İlhan abi tarzın değişti. Önceden sen gönderirirdin, şimdi futbolcular gönderiyor bizi' dedim.

- Ben daha futbolcuların adını bile söyleyemiyorum. Soyunma odasına giden yolu bile doğru dürüst bilmiyorum.

- İlhan Cavcav'dan bütçe filan istemedim. Gerekirse bu takımı ayakta da tutardım. Sadece benden istenen raporu sundum.

- Ahmet Çalık'la konuştum, bana, "Toplantı yaptık. Biz küme düşme hattındaki takımız, bize defansif oynatmanız gerekir" dedi. Kendisine, "Sen 21 yaşındasın, senden mi öğreneceğiz antrenörlüğü. Utanmıyor musunuz?" dedim.

- Cavcav, "Yardımcıların ilk maaşını veririz sana da birkaç kuruş veririz" deyince çıldırdım.

- Yabancı oyuncular kesinlikle 'İstemiyoruz' dememiş. Türk oyuncular yemin ediyor böyle bir şey olmadığına. Emrah denen aracı arkadaşı aradım. 'Hocam vallahi billahi şöyle' dedi. İlhan ağabeye yanlış aktarılmış.

- Herkes bana "Neden bu kadar çok takım değiştiriyorsun" diye soruyor. Bu ahlaksızlar grubu ile nasıl uzun süre çalışabilirsin?

- Ahmet Çalık ve idari menajerin, İlhan ağabeye sözleri sonrası Türk antrenörün düştüğü durum.

"TÜRK ANTRENÖRLERİ, SÜRÜNÜN!"

- Antrenörler Derneği Başkanı, "Sen ne yaptın ya?" Bu adama bir yemekle oy veriyorlar. Türk antrenörleri, sürünün ya! PTT 1. Lig'de 17 haftada yanılmıyorsam 38 antrenör değişti. Bu nasıl iştir?

- Beni Fatih Terim 3-4 defa aradı. Samet Aybaba, Rıdvan Dilmen ve birkaç arkadaşım daha aradı. Hepsine teşekkür ediyorum.

- Lisans denen bir durum var. Adam futbolu bırakıyor ertesi gün antrenör oluyor. Saygı duyuyorum ama böyle olmaz. Adam liderlik yapamıyor, konuşmayı bilmiyor ama sırf top oynamış diye antrenör olabiliyor. Bu bir meslek, sen eğitimcisin.

- Siyasetçilerin çoğu antrenör ataması yapıyor. Ne oldu kardeşim antrenörlük mesleği? Bu kadar kolay mı? Bir telefon, "Bu bizim çocuk, göreve alın" diye atama oluyor.

- O koltuk o kadar mı? Oturan, kalkmasını bilmiyor. 18 sene başkanlık mı yapılır bir yerde. Yorulmuyor musun? Bırak gençler yapsın. Koskoca Amerika bile 2 dönem başkan seçiyor.