Yılmaz Vural: Kural hatası olduğu ortada

Yılmaz Vural: Kural hatası olduğu ortada
Yılmaz Vural: Kural hatası olduğu ortada

Yılmaz Vural, Felipe Melo nun penaltı kurtarışında öne çıktığını söylüyor.

Cumartesi günü oynanan Sanica Boru Elazığspor- Galatasaray maçının yankıları sürüyor. 1-0 Galatasaray’ın üstünlüğüyle nihayetlenen, son dakikalarında yaşanan penaltı pozisyonuyla futbol tarihimize geçen mücadelede kırmızı kart gören Fernando Muslera yerine kaleye geçen Felipe Melo’nun kurtarışına itiraz gelmesi gündemde. Bunun nedeni ise Elazığspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural’ın açıklamaları. Vural, Felipe Melo’nun kurtardığı penaltıya ilişkin, “Bir kural hatası olduğu ortada fakat bu kuralın uygulanmadığı da ortada” dedi.
Düzenlediği basın toplantısında konuşan Vural, Melo’nun kurtardığı penaltıyla ilgili yönetim kuruluyla görüştüğünü ve “Penaltı atışına itiraz edelim” dediğini aktardı. Deneyimli teknik adam, “Başkanımız, yönetimimiz değerlendirecek, gerek görülürse bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu’na itirazda bulunulacak. Çünkü bütün yorumları dinledikten sonra hakikaten bunun bir kural hatası olduğu gerçeği ortada fakat bu kuralın uygulanmadığı gerçeği de ortada ve çok ender uygulandığı gerçeği de ortada” diye konuştu.

Biz başvuralım da...
Vural, “Biz bir ilki başlatalım, sonuç alır mıyız bilmiyorum. Çünkü Melo’nun bir sarı kartı vardı, hakem belki de ikinci sarı kartı gösterip oyundan da atması gerekirdi. Yani böyle bir cesareti göstermek, sanırım Türkiye’de birkaç hakeme nasip olur, Özgür Yankaya’ya nasip olmadı” dedi.