Yılmaz Vural'a Premier Lig'den talip

Yılmaz Vural'a Premier Lig'den talip
Yılmaz Vural'a Premier Lig'den talip
Yaklaşık 6 aydır işsiz olan Yılmaz Vural, Premier Lig kulübü ile yaptığı görüşmeyi doğruladı.

İSTANBUL (AA) - İngiliz gazetesi Daily Mail, teknik direktör Yılmaz Vural için "Efsanevi Türk teknik direktör, renkli kariyerini İngiltere'yi taşıyabilir" ifadelerini kullandı. Alex Ferguson ile Vural'ı karşılaştıran gazete , Arsenal-Southampton maçını Emirates Stadı’nda izleyen deneyimli hocanın, bir Premier Lig kulübüyle görüşmeler yürüttüğünü yazdı.

İngiltere'de gündem Yılmaz Vural


 Yılmaz Vural, şu anda Londra'da olduğunu ve bir Premier Lig ekibinin Üst Düzey Yöneticisi'yle (CEO) görüştüğünü belirterek, şöyle konuştu:
"Oğlumun diploma töreni için Londra'ya geldim. Mancini'nin Galatasaray 'a gelmesine katkı veren bir arkadaşım bana 'İngiltere'de çalışmak ister misin?' diye sordu. Bende 'evet' dedim. Bunun üzerine Premier Lig ekiplerinden birinin CEO'su ile görüştüm. Adam benim hayranım çıktı. Ben de şaşırdım. İngiliz basınına verdiğim röportaj sonrasında da İngilizler üzerime düştü. Arsenal maçlarını Mesut Özil'in locasından takip ediyorum ve burada da olunca büyümeye başladı."

Görüştüğü kulübün ismini vermekten kaçınan Vural, "Premier Lig ekibinin CEO'su ile maddi konulara kadar her şeyi konuştuk. Şu anda antrenörleri olduğu için isim vermem doğru ve etik olmaz. Antrenörleri de takımdan ayrılmak istiyor ve başkanla da arası pek iyi değil. Belki yarın açıklanır. Antrenörleri ayrılırsa orada çalışmayı düşünüyorum" diye konuştu.

Vural'dan 'intihar' itirafı


CHAMPIONSHIP'TEN DE TEKLİFLER VAR

Premier Lig'in bir alt ligi olan Championship'ten de teklifler aldığını da anlatan tecrübeli teknik adam, "İngiltere'de ismim duyulmaya başlayınca ve iş büyüyünce Championship'ten de iki takımdan teklif aldım. 'Hemen gel başla' dediler. İngiltere dünyanın takip ettiği bir lig. Burada çalışmak ve İngiliz basınında tam sayfa çıkmak hiçbir Türk'e nasip olmamıştır" ifadelerini kullandı.

"İŞİN HAYATA GEÇME AŞAMASI KALDI"

İngiltere'de isminin gündem olduğunu belirten Vural, sözlerini şöyle tamamladı:
"Kulüple ciddi ciddi görüşme oldu. İşin hayata geçme aşaması kaldı. Tabii bu işler belli olmuyor. Zamanında gece anlaşıp, gündüz vazgeçilen anlaşmalarım oldu. Bilemiyorum ama inşallah gerçekleşir. Herkesin çalışmak istediği, bütün dünyanın izlediği önemli bir lig. İnşallah İngiltere'de çalışırsam Türk antrenörleri adına önemli bir gelişme olur. Heyecanım Türk sporunu temsil edeceğimden kaynaklanıyor."

"Rüyamda Real Madrid'i çalıştırıyorum"