Yılmaz Vural'dan olay röportaj

Yılmaz Vural'dan olay röportaj
Yılmaz Vural'dan olay röportaj
Kendisini 'Bir halk kahramanı' olarak niteleyen teknik direktör Yılmaz Vural, ne Terim ne de Denizli'nin kendisi kadar kulübeye inmediğini söyledi.

İSTANBUL (AA) - Son günlerde adı İngiliz takımlarıyla anılan ve Ada basınında hakkında haberler çıkan Yılmaz Vural, oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başkan fena patladı! "Galiba Yılmaz Vural'ı..."

"CARDIFF BAŞKANI ÖZÜR DİLEDİ"

İngiltere Premier Lig takımlarından Cardiff City'nin başkanı Mehmet Dalman'ın, kendisiyle görüşmediklerine yönelik beyanının gerçeği yansıtmadığını ileri süren tecrübeli teknik adam, "Sayın Başkan, basında çıkan bu açıklamaların ardından beni arayıp özür diledi. Takımda süregelen bir düzen var. Hocayı ve futbolcuları yıpratmamak için o şekilde konuşmak zorunda olduğunu belirtti. Asıl konuşmadığımız ve görüşmediğimiz gerçek dışı" diye konuştu.

Başkan Dalman'la tanışma hikayesine de değinen tecrübeli çalıştırıcı, "Arkadaşımın tanıdığı bir menajer beni Daily Mail Gazetesi'nin başyazarıyla tanıştırdı. Kendilerine tam sayfa yayınladıkları bir röportaj verdim. Sayın Mehmet Dalman benden bu şekilde haberdar oldu ve benimle bir araya gelmek istedi" şeklinde konuştu.

İşte Yılmaz Vural'ın anlaştığı kulüp


"BEN BİR TÜRK ANTRENÖRÜ DEĞİLİM"

Türkiye 'de saygı görmediğini ve kasıtlı olarak yıpratıldığını iddia eden Vural, şunları kaydetti:
"Kendi ülkemde değer görmediğim zaten herkesçe malum. Sayın Hayrettin Kozak, ' Galatasaray , Yılmaz Vural bile gelse daha iyi olur diyor.' Ancak emin olsun ki ben Galatasaray'a Mancini'den daha az bir paraya gelmem. Kaldı ki gelebilirsem Galatasaray ancak zirveye çıkar. Şunu hatırlatmakta yarar görüyorum. Türklüğümle büyük gurur duyuyorum ama ben Avrupalıyım. Avrupa'da yetiştim. Yani ben bir Türk antrenörü değilim."

"BEN BİR HALK KAHRAMANIYIM"

Bugüne kadar kısıtlı imkanlara sahip takımlarda korkmadan görev yaptığını ifade eden Yılmaz Vural, sözlerini şöyle tamamladı:
"Türkiye'de 684 maç yönetmiş tek antrenör benim. Ne Fatih Terim ne de Mustafa Denizli benim kadar kulübeye inmedi. Hal böyle olunca spor camiasının bana takındığı tavra daha da üzülüyorum ama önemli değil. Beni sevenlerin desteği bana yeter. Ben bir halk kahramanıyım. İngiltere'de çalışmak için tüm şartları zorluyorum. Görüştüğüm takımın ismini veremem çünkü Türkiye'den arayıp 'bu adam işinize yaramaz' diyenler oluyor."

İngiltere'de gündem Yılmaz Vural