Yılmaz Vural'ı sadece iki hoca aramış!

Yılmaz Vural'ı sadece iki hoca aramış!
Yılmaz Vural'ı sadece iki hoca aramış!
Gençlerbirliği'ndeki görevine 6 günde son verilen Yılmaz Vural, ayrılık sonrası düşüncelerini Hürriyet Gazetesi'ne anlattı. "Ayrılık sonrası sadece Fatih Terim ve Samet Aybaba telefon edip olayı sordu. Bir de 3. Lig'den bir arkadaşım" diyen Vural, "TFF buna el koymalı" dedi.

Yılmaz Vural ne düşünüyor? Çok şey anlatacaktı. Ama tuttu kendini. Ve uyardı: Ne olur bunları bana sormayın, ben de cevap vermeyeyim. Yarın (bugün) bir basın toplantısı düzenleyeceğim. O basın toplantısında söyleyeceklerimin etkisinin kaybolmasını istemem.

İşte kendisinin izniyle Vural’ın sözleri…

- Sizi arayan meslektaşlarınız oldu mu?
- Fatih Terim ve Samet Aybaba aradı. Bir de Denizli’den 3. ligden bir arkadaşım.

- O kadar mı?
- Evet o kadar.    

- Ya antrenörler derneği?
- Ankara’daki dernek bir açıklama yapmış... ‘Bu kulübün içişleri, biz karışamayız’ demiş. Herhalde onlar için geçmişte verdiğim demeçlerden rahatsız olmuşlar...

"ÖNÜNE GELEN TEKNİK ADAM OLUYOR"

Terim ile ne konuştunuz?
"Bu artık benim kişisel bir sorunum olmaktan çıktı. Yılmaz Vural değil artık konu. Buna el konulmalı. Türkiye’deki bu durumun düzeltilmesi gerekiyor. Gerekirse benim durumumu kullansın TFF. Çok önemli bir hareket başlamalı artık. Bakın teknik adamlar futbolcuları disipline edemiyorlar. Neden? Önüne gelen teknik adam oluyor. Böyle bir kapı açıldı. Bir düzenlemenin gerektiği aşikar."