@gokhan_karatas

Yılmaz Vural'ın çılgın haritası!

Yılmaz Vural'ın çılgın haritası!
Yılmaz Vural'ın çılgın haritası!
Görev yaptığı takımların küme düşmesini, "Valisinden jandarma komutanına kadar arıyorlar" diye açıklayan Yılmaz Vural, teknik direktörlük kariyerinde 30. kez sözleşme imzaladı. Şimdi de Karabük'e giden deneyimli hoca, Türkiye'nin 23 farklı ilinde çalışarak, ulaşılması güç bir rekora imza attı.  
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Spor Toto Süper Lig'de üst üste aldığı kötü sonuçlarla küme düşme tehlikesi yaşayan Kardemir Karabükspor, geçtiğimiz gün teknik direktör Tolunay Kafkas ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Karadeniz ekibi, bu ayrılığın üzerinden 24 saat bile geçmeden Yılmaz Vural ile anlaşma sağladığını açıkladı.

 PTT 1. Lig'de yönetimle yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle Osmanlıspor macerası kısa süren 62 yaşındaki çalıştırıcı, kırmızı-mavili kulüple sezon sonuna kadar resmi sözleşme imzalarken, Türk futbolunda görülmemiş bir istatistiğe imza attı.

Yılmaz Vural: Ozan Tufan sen kimsin?

TÜRKİYE 'DE 23 İLDE TEKNİK DİREKTÖRLÜK YAPTI

Yurt dışında TDSV Bonn, Türkdanış SC Köln ve FC Egespor Köln'ü çalıştıran Vural, Türkiye'de ise 26 farklı takımda görev yaptı. Bursaspor'da 3, Adanaspor ve Antalyaspor'da 2 farklı dönemde çalışan Vural, 29 yıllık teknik direktörlük kariyerinde Türkiye'yi adeta il il dolaştı. Öyle ki Karabük, tecrübeli teknik adamın 23. durağı oldu.

Çoğunlukla ligde kalma mücadelesi veren takımların tercihi olmasıyla tanınan Yılmaz Vural; sırasıyla Malatya, Antalya, Samsun, Bursa, İzmir, Adana, Gaziantep, Eskişehir, İstanbul , Trabzon, Ankara , Konya, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Rize, Manisa, Kocaeli, Konya, Sakarya, Elazığ ve Mersin'in ardından yeni rotası olarak Karabük'ü belirledi.

ANKARA'DA 3, İSTANBUL'DA 2 TAKIM

Tecrübeli hocanın en uğrak yeri Ankara oldu. Başkent'te Gençlerbirliği, Ankaragücü ve Osmanlıspor'da görev alan Yılmaz Vural, İstanbul'da ise Sarıyer ve Kasımpaşa'da teknik direktörlük görevini üstlendi.

"JANDARMA KOMUTANINA KADAR ARIYORLAR"

Yılmaz Hoca, 2012 yılında yaptığı bir açıklamada, çalıştırdığı takımların küme düşmesiyle ilgili olarak, "Takım ne zaman dara düşse, beni çağırıyorlar. Valisinden jandarma komutanına kadar arıyorlar 'gel' diye. Ben de darda olanın yanında yer alma adına gidip o ilin takımında teknik direktörlük yapıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Karabükspor'un Hikmet Feridun Tankut Tesisleri'de resmi sözleşme imzalayan 62 yaşındaki teknik adam, hiçbir takımla uzun vadeli sözleşme imzalamadığını, Kardemir Karabükspor ile sezon sonunda yeniden oturup konuşacaklarını vurguladı. Vural'ın, Şu andan itibaren Karabükspor'un en azılı taraftarıyım" sözleri dikkati çekti.

Vural'dan Demirören'e: Paran var, git golf oyna