Yılmaz Vural'ın hedefi 13 maçta 22 puan

Yılmaz Vural'ın hedefi 13 maçta 22 puan
Yılmaz Vural'ın hedefi 13 maçta 22 puan
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, ligde kalmaları için kalan 13 haftada 22 puan toplamaları gerektiğini belirterek, "Trabzonspor maçı, bunun başlangıcı olacak" dedi.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor, Pazartesi günü deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü. İşbaşı yapan teknik direktör Yılmaz Vural yönetiminde yapılan antrenmana sakatlıkları bulunan Tanju, Erdem ve Emre Güngör katılmadı. Hakan, Emre Özkan, Aykut Akgün ve Alpay ise takımdan ayrı düz koşu yaptı.

"HER 4 MAÇTA 7 PUAN ALMAMIZ LAZIM"

Antrenmanı izleyen taraftarlar, teknik direktör Yılmaz Vural'a çiçek verdi. Bu arada açıklamalarda bulunan Yılmaz Vural, kalan 13 maçı 4'er maçlık 3 dilim halinde düşündüklerini vurgularken şöyle konuştu:
"3 dilimimiz var ve bu 12 maç eder. Geriye sadece Kayseri Erciyesspor maçı artıyor. Bizim bu her 4 maçtan 7 puan toplamamız lazım. Bu da toplamda 21 puan eder. Hala 38 puan yetmiyorsa Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor'dan da en az 1 puan almamız gerekecek. Böyle bakarsak Trabzonspor maçı bunun bir başlangıcı olacak. Tasarladığımız ilk periyodun içinde Trabzonspor, Gaziantepspor, Akhisar Belediyesspor ve Torku Konyaspor var. Bizim buradan 7 puan almamız icap ediyor. Ondan sonraki 4 ve ondan sonraki 4 maçımızda da 7'şer puan almamız gerekiyor."

"KAZANMANIN DÜŞMANI ENDİŞE VE KORKUDUR"

Başarmanın adının 'kazanmak' olduğunu oyuncularına söylediğini ifade eden Vural, şöyle devam etti:
"Çok çalışmak başarmak anlamına gelmiyor. Kazanmak gerekiyor. Kazanmanın da en büyük düşmanı endişe ve korkudur. Bu olmayacak. Tüm takımlar kadro yapısı olarak bir birinden çok farklı değil. Detaylarla maç kazanılıyor. Detaylar doğruya dönse, kötü sonuçlar olmaz. Tolunay Kafkas'ın da bireysel hatalara bir şey yapılamıyor gibi şikayetleri vardı. Bu dikkatsizlikler ve konsantrasyon bozukluğu hep endişe ve korkudan kaynaklanıyor. Bu takım hangi takımla oynarsa oynayasın kazanma duygusu ile sahaya çıkmalı ve kesinlikle, (Eyvah ben kaybedersem) diye düşünmemeli. Bu mantıkla çalışmalarımız sürecek."

FUTBOLCULAR ÇİÇEKLE KARŞILAMIŞ

Yılmaz Vural, Kardemir Karabükspor'un çalıştırdığı 25'inci takım olduğunu hatırlatırken de şöyle konuştu:
"Hiçbir takımın oyuncu grubu beni çiçekle karşılamadı. Bu beni çok duygulandırdı. Demek ki bir kabullenme olmuş. Oyuncuların, (Gelmenizden memnunuz) gibi ifadeleri var. Bu beni daha çok motive etti. İnşallah hep birlikte takımımızın ligde kalmasını sağlayacak puanı alırız. Bu zorlu etabı geçmek, başarmak zorundayız. Bu ciddiyetle olaya bakıyoruz. Tabii diğer takımların da düşünceleri bizden farklı değil. Ama iyi niyetin, karşılıklı sevgi ve saygının olduğu yerde her şey olur." Bülent DİKTEPE (DHA)