Yine Drogba, yine kâbus!..

Yine Drogba, yine kâbus!..
Yine Drogba, yine kâbus!..

Fotoğraf: ADEM KABAYEL

Yeni sezon öncesi Arsenal'ı 2-1 mağlup ederek golleri kaydeden Drogba'nın deyimiyle 'Bayram Hediyesi' veren Galatasaray'da yüzler gülüyor. Arsenal içinse 'Drogba zulmü' sürdü...

Son iki sezonu şampiyon tamamlayan ve Avrupa için kadrosunu güçlendiren Galatasaray , yeni sezon öncesi hazırlık kampında da önemli maçlar oynayarak ısınma turlarını sürdürüyor. Londra’da Arsenal’in ev sahipliğinde düzenlenen Emirates Cup’a katılan Sarı-Kırmızılılar, 1-0’lık Porto galibiyetinin ardından önceki akşam da Arsenal’i 2-1 yenerek kupayı müzesine götürdü. Fildişili yıldızı iki golüyle takımına galibiyeti ve kupayı getirirken Instagram’a yüklediği kupalı pozunda da ‘Bayram hediyesi’ mesajı verdi.
Drogba, İngiliz basınında da başroldeydi. ‘Arsenal’in korkulu rüyası Drogba geri döndü’ başlığını atan The Daily Telegraph, “Wenger yine kaybederken, Drogba eski cambazlıklarını tekrarladı” ifadesini kullandı. Chelsea forması giyerken Topçular’a 14 maçta 13 gol atan Drogba için The Guardian da “Senaryo, Arsenal’de ilk defa oynayacak yeni transfer Yaya Sanogo için yazılmıştı, ama Drogba heyecanlı Sanogo’ya ustalık dersi verdi. Chelsea’de oynarken birçok kez Arsenal’in canını yakan Drogba, Emirates Cup’ta da futbolunu göklere çıkarttı” ifadesini kullandı. Daily Mail gazetesi de maç fotoğrafı yerine sadece Drogba’nın Emirates Kupası’nın kaldırırken ve Bacary Sagna’ya sarılırkenki fotoğraflarını kullandı. Daily Mirror da, ‘Eski Drogba ve aynı cambazlıklar’ manşetini atarken, Drogba’nın klasik yumuşak penaltı atışıyla Arsenal’den kupayı kaptığı görüşüne yer verdi.

Dünü izinli geçirdi

Bu arada Galatasaray dün günü izinli geçirdi. Sarı-Kırmızılılar, pazar günü Fenerbahçe ile oynayacağı TFF Süper Kupa Finali’nin hazırlıklarını bugün sürdürecek.