Yine olmadı, başka sefere

Kar, Ali Sami Yen'e bir kez daha geçit vermedi. Cuma akşamı, 19. haftanın açılış maçının oynanmasına izin vermeyen elverişsiz hava koşulları, dün yine iş başındaydı ve Galatasaray-Denizlispor mücadelesi ikinci kez ertelendi.

İSTANBUL - Kar, Ali Sami Yen'e bir kez daha geçit vermedi. Cuma akşamı, 19. haftanın açılış maçının oynanmasına izin vermeyen elverişsiz hava koşulları, dün yine iş başındaydı ve Galatasaray-Denizlispor mücadelesi ikinci kez ertelendi. Hakem Metin Tokat, zeminin temizlenmemesi nedeniyle maçın yapılamayacağını açıkladı ve ileri bir tarihe erteledi. Tokat, ikinci erteleme kararıyla ilgili şunları söyledi: "Stat görevlisi ile konuştum. Bana, biriken karın, ellerindeki elemanlar ve teknik imkanlarla temizleme şansının bulunmadığını söylediler. Tekrar sahaya çıktığımda, şartların bir hayli olumsuz olduğunu gördüm. Denizlispor ve Galatasaraylı yöneticilerle de görüştüm. Bu şartlar altında müsabakanın oynanma şansı kalmamıştır. Ben şu andan itibaren müsabakayı erteliyorum. Federasyonumuz bu maçın hangi tarihte oynanacağının kararını verecek. Şu andaki şartlar neyse, kararımı ona göre bildirdim. Başka şeyler hakkında yorum yapmak istemiyorum."
Terim: Kısmet değilmiş
Öte yandan dünkü çalışmaların Galatasaray tarafından engellendiği iddia edildi. Bu konuda görüşlerine başvurulan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim "Biz neden böyle bir şey isteyelim ki? Galatasaray bugüne kadar hangi maça çıkmadı ki, buna çıkmayalım. İki takım, bugün Ali Sami Yen'e geldik. Maalesef yine oynayamıyoruz. Yapacak birşeyimiz de yok. Kısmet değilmiş. Seyircimize olan özlemimiz iki ay olmuştu. Bu, şimdi 2.5 aya doğru gidiyor. İnşallah birbirimize bir an önce kavuşuruz" şeklinde konuştu.
Galatasaray basın sözcüsü Ali Dürüst de 'Biz gerekli tedbirleri aldık. Jeneratörde arıza vardı, yenisini getirttik. Sabah saat 10.00'da buradaydım. Temizleme çalışmalarına başladık, fakat temizlemekle bu iş başarılacak gibi değildi. Çünkü, makine olması lazım. Makine soksaydık, saha daha kötü hale gelecekti. Bizim amacımız karşılaşmayı zamanında oynamaktı. Speküle edilecek bir şey yok. Bunlar doğal durumdur. Bunun arkasında birşey aramaya gerek yok. Oynamaktan çekinmiyoruz. Ancak bu sahada oynanmazdı" dedi.
'Önceden temizlenmeliydi'
Sekiz gün içinde, üçüncü kez lig maçına çıkmak üzere İstanbul'a gelen Denizlispor'un teknik direktörü Rıza Çalımbay da, "Maçın oynanmaması bizim için büyük bir konsantrasyon bozukluğu oldu. Hakem doğru karar verdi. Belki saha temizlenseydi, oynanabilirdi ancak temizlenmediği için mümkün olmadı. Bu şartlarda oynanması iki takım için de kötü olurdu. Bu sahanın çok önceden temizlenmesi lazımdı" şeklinde görüşlerini belirtti. (Spor Servisi)