Yok artık Almeida!

Yok artık Almeida!
Yok artık Almeida!
Siyah-beyazlıların 2+1 senelik sözleşme önerdiği Almeida, 3,5 milyon euro istedi. Kartal'ın, Avrupa'da top koşturan bazı forvetlerle temaslara başladığı ifade edildi.

Beşiktaş forması altında en iyi sezonunu geçiren Hugo Almeida, siyah-beyazlı yönetimin sözleşme uzatmak için teklif ettiği rakamı kabul etmedi. Geçtiğimiz günlerde, “Almeida’ya teklifte bulunduk, yanıt bekliyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Fikret Orman, Portekizli golcüden olumsuz cevap aldı.

Beşiktaş'tan küfür uyarısı


Milliyet Gazetesi'nden Serdar Sarıdağ'ın haberine göre; siyah-beyazlılar, Almeida’ya yıllığı 3 milyon eurodan 2+1 senelik yeni bir teklif yaptı. Mayıs ayında 30 yaşına girecek olan tecrübeli golcü, bu öneriyi de elinin tersiyle itti. Portekizli futbolcunun yıllık 3,5 milyon euro garanti ücret istediği ve indirime yanaşmadığı bildirildi.

Almeida’nın bu tavrı yöneticilerin tepkisini çekti. Yıllık 3,5 milyon euro karşılığında Avrupa ’dan birçok golcüyü İstanbul ’a getirebileceğini düşünen Beşiktaşlı idareciler, Almeida ile yapılan görüşmeleri askıya aldı. Ligde çok kritik bir dönemden geçilmesi nedeniyle pazarlıkları ileri bir tarihe erteleyen yönetim, tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak, transfer dönemi için şimdiden bazı golcülerle görüşmelere başladı.

Hugo Almeida gibi Manuel Fernandes ile de sözleşme yenilemeyen siyah-beyazlılar, bu oyuncuya ise yeni bir teklif sunmayı düşünmüyor. Kulüpten istediği astronomik rakam nedeniyle Fernandes ile görüşmeleri rafa kaldıran Beşiktaşlı idareciler, takım içindeki maddi dengeler nedeniyle kimseye bu anlamda taviz vermeyecek.

Aybaba'nın Beşiktaş planı