Yollarda bulurum seni

Sezona evinde oynadığı Diyarbakırspor ve CSKA Sofya maçları ile başlayan ve aldığı galibiyetlerle morali yükselen Galatasaray, ağustos ayının ikinci yarısını yollarda geçirecek.

İSTANBUL - Sezona evinde oynadığı Diyarbakırspor ve CSKA Sofya maçları ile başlayan ve aldığı galibiyetlerle morali yükselen Galatasaray, ağustos ayının ikinci yarısını yollarda geçirecek. Önümüzdeki 10 gün içinde deplasmanda üç zorlu karşılaşma oynayacak olan Sarı-Kırmızılılar, ancak 31 Ağustos'ta yeniden Atatürk Olimpiyat Stadı'na dönebilecek.
Galatasaray, bu tarihler arasında 17 Ağustos Pazar günü Gaziantepspor, 23 Ağustos Cumartesi günü Bursaspor ile Süper Lig, 27 Ağustos Çarşamba günü de Bulgaristan'ın CSKA Sofya ile Şampiyonlar Ligi ön eleme rövanş karşılaşmasını deplasmanda oynayacak. Galatasaray, zorlu deplasman maratonunun ardından ağustos ayının son gününde yeni yuvası olan Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Gençlerbirliği'ni lig maçında ağırlayacak.
Öte yandan aldığı galibiyetlerle morali yükselen Galatasaray'ı pazar günü evinde ağırlayacak olan Gaziantepspor'da, maç öncesi iddialı demeçlerden kaçınılmaya çalışılıyor. Teknik direktör Nurullah Sağlam, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi ön eleme karşılaşmasında CSKA Sofya takımıyla oynadığı karşılaşmayı izlediğini, CSKA'nın açık bir futbolu tercih ettiğini, yaptığı hatanın bedelini de üç golü kalesinde görerek ödediğini söyledi.
Sağlam: Ütopik değiliz
Galatasaray'ın, Gaziantepspor maçı öncesi aldığı bu galibiyetin rakip oyuncular üzerinde psikolojik ve pozitif bir etki yapacağını, bu nedenle maçın atmosferinin değiştiğini ifade eden Sağlam, şunları söyledi: "Gaziantepspor olarak, 'Galatasaray'a Kamil Ocak Stadı'nı dar edeceğiz' gibi iddialı sözlerden kaçınmamız gerekiyor. Ütopik şeylerin peşinde koşmuyoruz. Galatasaray, maçın sonucuna etki yapacak, sonucu her an değiştirecek deneyimli futbolculara sahip. Sonuçta rakibimizden korkmuyoruz, çekinmiyoruz, biz de futbolcularımıza güveniyoruz. Ancak, kendimizi de dev aynasında görmüyoruz. Ayaklarımız yere basıyor, ne söylediğimizi çok iyi biliyoruz. CSKA Sofya gibi atak bir futbolu kimse bizden beklemesin, tedbirlerimizi ve ne yapmak istediğimizi herkes karşılaşmada görecek."
Sağlam, Galatasaray maçı öncesinde futbolcuların çalışma hırsı ve temposundan memnun olduğunu, cezalı Nuri dışında eksiklerinin bulunmadığını belirtti. (Spor Servisi)