Yönetici kavgaları bitmek bilmiyor

Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı, dün basına yansıyan, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ile yaptığı telefon görüşmesini doğrularken, "Bu özel görüşme, tarafımdan basına aktarılmadığına göre...

İSTANBUL - Fenerbahçe Asbaşkanı Murat Özaydınlı, dün basına yansıyan, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın ile yaptığı telefon görüşmesini doğrularken, "Bu özel görüşme, tarafımdan basına aktarılmadığına göre, sayın Canaydın tarafından aktarılmış olmalıdır" dedi.
Akşam gazetesinde yer alan habere göre geçtiğimiz hafta iki kulüp arasında gerçekleşen deklarasyon savaşlarından önce, iki yönetici arasında bir telefon görüşmesi geçmişti. Murat Özaydınlı, Özhan Canaydın'ı arayarak AZ maçındaki olaylara ilişkin Fenerbahçe'yi UEFA'ya şikâyet etmekle suçlamıştı. Canaydın ise böyle bir şey olmadığını, "Bu iddiayı ispatlamayanlar şerefsizdir" diyerek sert çıkmıştı.
Dün konuya ilişkin bir açıklama yapan Murat Özaydınlı şunları söyledi: "Konuşma sayın Canaydın tarafından çarpıtılarak aksettirilmiştir. Sayın Canaydın'a, beni bazı basın mensuplarının aradığını belirterek, 'Olaylar nedeniyle kulübümüzün ceza alması gerektiğini, UEFA'nın soruşturma yapması gerektiğini ifade etmişsiniz' dedim. Sayın Canaydın bana, gazetecilerin bunları uydurduğunu, söylenenlere inanmamam gerektiğini bildirdi ve, 'Bunu kim söylüyorsa kanıtlasın, herkesin önünde özür dileyeceğim. Bunları ortaya atan şerefsizdir' yanıtını vermiştir. Bu diyalogda şerefsiz olarak itham edilen kişi ya da meslek grubu herkesçe malumdur. Bu konudaki takdiri kamuoyuna bırakıyorum." (Spor Servisi)