Yönetim katkısıyla şehitlere 150 bin YTL

Fortis Türkiye Kupası'nda Galatasaray'la Denizlispor'u karşı karşıya getiren mücadeleye taraftarlar fazla ilgi göstermedi.

 • Fortis Türkiye Kupası'nda Galatasaray'la Denizlispor'u karşı karşıya getiren mücadeleye taraftarlar fazla ilgi göstermedi. Hasılatı "Terörle Mücadele Kahramanlarına Destek Kampanyası"na bağışlanacak müsabakada kombinelerle birlikte 7 bin biletli seyirci vardı ve 75 bin YTL gelir elde edildi. Bu miktarı yetersiz bulan Galatasaray Yönetimi, buna 75 bin YTL de kendisi ekledi ve kampanyaya toplam 150 bin YTL katkıda bulundu.
 • Sarı-Kırmızılı kulüp maç öncesinde 20 bin Türk bayrağı dağıtırken, seyirci sayısının azlığı nedeniyle bayrakların büyük bir kısmı elde kaldı.
 • Galatasaray'ın yıldız futbolcusu Lincoln, maçı ülkesinden gelen kuzenleriyle birlikte izlerken, Brezilyalı oyuncu ve kuzenleri ellerindeki bayrakları sallayıp, tezahüratlara eşlik ettiler. Türk vatandaşı olması yönünde bir teklif geldiği takdirde, bu teklifi değerlendirebileceğini söyleyen Lincoln'ün Türk bayrağını coşkulu bir biçimde sallaması dikkat çekti. İsveçli Linderoth da maç öncesinde elindeki bayrakla tezahüratlara eşlik eden bir diğer isimdi.
 • Maç öncesinde Sarı-Kırmızılı taraftarlar son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto etti. Taraftarlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla birlikte '10. Yıl Marşı'nı söylerken, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' diye tezahürat yaptı.
 • Fortis Türkiye Kupası'nda ilk hafta maçları tamamlandı. 5-6-7 Ocak tarihlerindeki ikinci haftanın programı şöyle:
  A Grubu: DİSKİ-Beşiktaş, Ankaraspor-Ankaragücü,
  B Grubu: Gençlerbirliği-Vestel Manisa, Trabzonspor-MKE Kırıkkale,
  C Grubu: Kayserispor-Fenerbahçe, Gaziantepspor-Şanlıurfaspor, D Grubu: Bursaspor-Galatasaray, Denizlispor-Sarıyer.