Yönetim kurulu duvar ördü, hakemler 4 saat sonra ayrılabildi

Yönetim kurulu duvar ördü, hakemler 4 saat sonra ayrılabildi
Yönetim kurulu duvar ördü, hakemler 4 saat sonra ayrılabildi
Trabzonspor-Gaziantepspor maçında son dakikada bordo-mavililerin penaltı olduğunu savunduğu pozisyona, 'Devam' kararı verince büyük tepki çeken hakem Çağatay Şahan ve yardımcıları, stadyumdan tam 4 saat sonra yoğun güvenlik önlemleri altında ayrılabildi.

RADİKAL - Trabzonspor-Gaziantepspor karşılaşmasının ardından Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun talimatıyla hakem odasının önünde adeta etten duvar ören Trabzonspor yönetim kurulu üyeleri, hakem ekibinin stadyumdan ayrılmasına izin verilmeyeceğini belirtti. VIP Tribünü çıkışı önünde toplanan yüzlerce taraftar da yoğun yağmura rağmen hakemler ve TFF aleyhine tezahürat yapmaya başladı. Bu sırada Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Trabzon’a geleceği söylentisi yayıldı. Ancak daha sonra bu doğru çıkmadı.

4 SAAT SONRA ÇIKTILAR

Saatler süren bekleyiş ve yoğun telefon trafiğinin ardından Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun talimatıyla hakemlerin çıkışına izin verileceği duyuruldu. Trabzonspor Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, "Başkanımız bu kadar tepkinin yeterli olduğunu söyledi. Birazdan hakemler çıkacak. Farklı ortamlarda hakkımızı aramaya devam edeceğiz" dedi.

Çıkış koridorunun boşaltılması ardından hakem Çağatay Şahan ve yardımcıları, çevik kuvvet polisinin çevrelerindeki güvenlik şeridiyle birlikte maçın bitiminden tam 4 saat sonra, saat 03.47’de polis midibüsüne bindirildi. Bu sırada taraftarların polis midibüsüne çeşitli cisimler atmaları dikkat çekti. Şahan ve yardımcılarını taşıyan polis aracı, taraftarların aleyhte tezahüratları arasında stadyumdan ayrıldı. (Ömür AVCI/TRABZON/DHA)