Yönetimden Casillas'a 'kal' mesajı

Yönetimden Casillas'a 'kal' mesajı
Yönetimden Casillas'a 'kal' mesajı
İspanyol kulübü Real Madrid'in, futbol takımı kaptanı Iker Casillas'ın gelecek sezon kadroda kalmasını istediği öne sürüldü.

MADRİD - İspanyol AS gazetesi, bu sezon takımda en çok tartışılan oyunculardan olan ve taraftarların zaman zaman ıslıklayarak protesto ettiği Iker Casillas'a Real Madrid Kulübü yönetiminin "gelecek sezon seni kadroda istiyoruz" mesajını ilettiğini iddia etti.

Real Madrid ile 2 sezon daha sözleşmesi bulunan 34 yaşındaki kaleci, takımda kalması halinde 2015-2016 sezonunda 7,5 milyon Euro, 2016-2017 sezonunda da 7 milyon Euro kazanacak. Real Madrid'in sembol isimlerinden olan Casillas, geçtiğimiz haftalarda verdiği demeçlerde arzusunun Madrid'de kalmak olduğunu söylemişti.

Bu arada İspanyol basını, Casillas'ın Real Madrid'de kalma olasılığının artmasına rağmen Manchester United'da forma giyen David de Gea'nın transfer edilmesi için görüşmelerin devam ettiğini, İngiliz kulübünün 2016 Haziran ayında sözleşmesi bitecek De Gea için 40 milyon Euro'luk bonservis bedeli istediğini savundu.

Öte yandan Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, Santiago Bernabeu Stadı'nda yapılan bir sponsorluk anlaşması tanıtımında yaptığı konuşmada, "Şampiyonlar Ligi'nde 11. kupayı kazanmak için dinlenmeksizin çalışacağız. Real Madrid asla pes etmez" ifadelerini kullandı. (AA)