Yönetimden takıma tam destek

Yönetimden takıma tam destek
Yönetimden takıma tam destek
Son iki haftada 5 puan kaybederek şampiyonluk yarışında büyük yara alan Beşiktaş'ta yönetim, futbol takımına destek vermeye devam edecek.

İSTANBUL - Yönetim kurulunu haftalık olağan toplantısında bütün yöneticiler, futbol takımının son haftalardaki düşüşü ile ilgili kişisel görüşlerini dile getirdi. Ligin ilk yarısındaki futbolun son 6 haftadır sahaya yansıtılamadığı ve bireyselliğe dönük bir oyun anlayışının hakim olduğu konusunda hemfikir olan yöneticiler, yine de takıma tam destek vermeleri gerektiği görüşünde birleşti.

Bu sezon 47 tane maç oynamış olmalarının önemli olduğunu ve statlarının da olmadığını dile getiren yöneticiler yine de oynanan kötü futbola bu konuşulanları bir bahane olarak sunmak istemiyor. Takımın içinde bulunduğu durumu en çok destek olunması gereken zaman olarak belirleyen yönetim kurulu bu sebeple Ümraniye'de transfer ve sözleşme gibi konuların konuşulmaması kararını da aldı.

Ligin bitimine henüz 8 hafta olduğunu ve olumsuz konuşarak, umutsuz davranmanın takım üzerinde daha büyük bir baskı yaratacağını ifade eden yöneticiler şampiyonluk yarışında tek bir karar aldılar. O karar da 'sonuna kadar takıma tam destek'

Aynı zamanda futbolcuların son maçlardaki yetersizliğinin fiziki değil mental olduğunu ve maça kendilerini tam olarak veremediğini düşünen Beşiktaş yönetimi, gerekirse oyunculara psikolojik destek verecek. Bu doğrultuda devre arasında takıma katılan ve daha çok alt yapı ile ilgilenen spor psikoloğu Ömer Ateş'ten destek alınacak. Ömer Ateş'ten Ümraniye'de A Takıma daha fazla mesai harcaması ve futbolcular ile ilgilenmesi istenecek. Ali Danaş (DHA)