'Yüce Atatürk' ilk değil

'Yüce Atatürk' ilk değil
'Yüce Atatürk' ilk değil
Öğretmenler Günü'nde 'Başöğretmen' yazılı tişörtlerle dikkati çeken Fethiyespor, Fenerbahçe maçına da 'Yüce Atatürk' yazısını oluşturan tişörtlerle çıktı.

Ergün TOS / FETHİYE (DHA) - Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda dün akşam oynanan Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Fethiyespor, Fenerbahçe 'yi son dakikalarda bulduğu 2 golle mağlup etti. Karşılaşmanın en çok konuşulan anı ise konuk ekibin oyuncularının, tişörtlerindeki harfler ile 'Yüce Atatürk ' yazısını oluşturmasıydı.

Fethiyespor'dan 'Yüce Atatürk' açıklaması


Bu tişörtlerle seremoniye katılan ve İstiklal Marşı'nı okuyan futbolcular, taraftarlardan büyük alkış toplarken, sosyal medya üzerinden destek mesajları aldı. Fethiyesporlu futbolcular, PTT 1. Lig'de 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde oynanan TKİ Tavşanlı Linyitspor maçına da 'Başöğretmen' yazısını oluşturan tişörtlerle çıkmıştı.

"SİYASİ MESAJ YOK"

Yazıların 'hiçbir siyasi mesaj barındırmadığını' vurgulayan Fethiyespor Kulübü Başkanı İsmail Öztürk, "Fethiyespor'un hiçbir siyasi partiye ya da görüşe mesaj vermek gibi bir niyeti yok. Fethiye'de bir üst kimlik yaratmak, bunu da Türkiye'ye anlatmak istiyoruz. Fethiyespor camiası geçmişine ve maneviyatına bağlı bir kulüptür. Kulübün ülkenin değerlerine sahip çıkması gerekiyor. Tamamen masumane duygularla hazırlanmış tişörtler. Kimse öküzün altında buzağı aramasın" dedi.

Kadıköy'ün 'Fethi'

"FARKLI MESAJLAR VERMEK LAZIM"

Başkan Öztürk, tişörtlerle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'ndan herhangi bir yaptırım beklemediklerini söyledi.

Fethiyespor'un ligde kalması için çalıştıklarını belirten Öztürk, "Bunu yaparken Fethiye'nin ve Fethiyespor'un gündemde kalması önemli. Bu yüzden mesajlarımızı açıkça veriyoruz. Spor kenti olabilmek için çıktığımız yolda farklı mesajlar vermek lazım" şeklinde konuştu.

Fethiye'de çılgın sevinç