"Yüce Atatürk' tişörtleri PFDK'lık

"Yüce Atatürk' tişörtleri PFDK'lık
"Yüce Atatürk' tişörtleri PFDK'lık
Fethiyesporlu futbolcuların, Fenerbahçe maçı öncesi tişörtleriyle ortaya çıkarttıkları 'Yüce Atatürk' yazısı PFDK'lık oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada bu yapılanın, uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı olduğu vurgulandı. Açıklamada, Fethiyespor'a "Milletçe sahiplenilen değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları" suçlaması yöneltildi.

Fethiyespor'dan 'Yüce Atatürk' açıklaması


"Tüm dünyada futbol sahalarının yalnızca futbolun oynandığı ve izlendiği alanlar olması hedeflenmektedir. Federasyonumuzun da bağlı olduğu uluslararası spor örgütleri, bu hedefe ulaşmak için evrensel mahiyette çeşitli ilke ve kurallar benimsemiştir.

Bununla birlikte, Fethiyespor Kulübü'nün Fenerbahçe A.Ş. ile oynadığı Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında uluslararası futbol oyun kurallarına aykırı şekilde saha içinde hepimizin milletçe sahiplendiği değerleri, sadece kendilerine mal ederek tartışma yaratmak için kullandıkları görülmüştür. Bu tarz eylemlerin spor alanlarında tasvip edilmesi mümkün olmadığından, konuyla ilgili dosya Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir.

Bu konuda kulüplerimizin gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğinden emin olmakla birlikte yukarıda anılan ilke ve kurallara aykırı davranılması halinde disiplin sürecinin başlatılacağını belirtmek isteriz."

'Yüce Atatürk' ilk değil