'Yüce Atatürk'e ceza istemi Bakan Kılıç'ı da kızdırdı

'Yüce Atatürk'e ceza istemi Bakan Kılıç'ı da kızdırdı
'Yüce Atatürk'e ceza istemi Bakan Kılıç'ı da kızdırdı
Yalova'ya giden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Ziraat Türkiye Kupası'nı ve Fethiyesporlu futbolcuların, "Yüce Atatürk" yazılı tişörtleriyle Fenerbahçe karşısına çıkmalarının ardından PFDK'ya sevk edilmesikonusunda "Atatürk'ün adı bizi ötekileştirecek ya da başkalaştıracak bir yaklaşım olarak görülemez, değerlendirilemez" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fethiyespor konusunu gündeminden çıkarması gerektiğine vurgu yapan Suat Kılıç, "Net olarak söyleyebilirim ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusudur. Ulu önderdir. Türk toplumu için müşterek ve çok büyük bir değerdir. Atatürk'ün adı her hangi bir şekilde toplumda siyasi bir mesaj olarak adlandırılamaz, değerlendirilemez. Atatürk'ün adı bizi ötekileştirecek ya da başkalaştıracak bir yaklaşım olarak görülemez, değerlendirilemez.

İpekoğlu: Müsaade edin de arada bir Atatürk'ü saygıyla analım"ATATÜRK MİLLİ BİR ONURDUR... ONU SİYASETE SÜRÜKLEYENLER..."


Türkiye Futbol Federasyonu ne kadar alacak onu bilemiyorum. Ama nihayetinde Atatürk gibi ortak bir değer ve toplumun tamamının saygı duyduğu bir devlet adamı konusunda daha özenli daha dikkatli adımlarının atılması, daha hassas kararların alınması gerektiğini düşünüyorum. Aksi taktirde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecek olan bir karar bir toplumda ayrışmaya sebep olabilecektir. İki bu karar sanki siyaseten ülkeyi yönetenler tarafından alınmış bir karar ya da atılmış bir adım gibi değerlendirecek ve başka mecralara çekilebilecektir. Atatürk'ün adı bu toplum için çok önemli bir addır. Ulu önderdir, cumhuriyetimizin kurucusudur. Dolayısıyla Atatürk adının hiçbir siyasi yada benzer polemiğe konu edilmesine rıza göstermeyiz. Türkiye bu konuyu tartışmamalı. Türkiye Futbol Federasyonu da bu konuyu gündeminden dışarıya çıkarmalıdır" şeklinde konuştu.

"Yüce Atatürk' tişörtleri PFDK'lık