Yücel Kop: Kimsenin ekibi yok ki!

Süreyya Ayhan'ın eşi ve antrenörü Yücel Kop, 'ekiple çalışmadıkları' eleştirisini yanıtlayıp "Kim bize 'Şu antrenörle çalışın' dedi de kabul etmedik. Yedi yıldır bu iddia var. Her işi benim yaptığım söyleniyor.

ANKARA - Süreyya Ayhan'ın eşi ve antrenörü Yücel Kop, 'ekiple çalışmadıkları' eleştirisini yanıtlayıp "Kim bize 'Şu antrenörle çalışın' dedi de kabul etmedik. Yedi yıldır bu iddia var. Her işi benim yaptığım söyleniyor. Türkiye'de böyle ekipler zaten yok ki" diye konuştu.
Süreyya Ayhan da "Ekibe ihtiyacı olan birçok sporcu var. Federasyonun niyeti ciddi olsaydı benden önce onlara yabancı antrenör getirirlerdi. Hem Eşref Apak'a yabancı antrenör getirdiler de ne oldu?" ifadesini kullandı. Kop çiftinin avukatı Osman Budun ise ikinci numunenin incelenmesinden sonra kendilerine gelen yazıda doping maddesine 'düşük seviyede' rastlandığının bildirildiğini söyledi ve "Bir sporcu dopingi düşük seviyede kullanmışsa ömür boyu men cezası almıyor. Güçlü bir savunmayla cezayı en fazla bir yılda tutmaya çalışacağız" dedi. (Spor Servisi)