Yunanistan prestij peşinde

Yarın Euro 2008 Elemeleri C Grubu'nda Türkiye'yle Ali Sami Yen Stadı'nda son derece önemli bir maça çıkacak olan Yunanistan, prestij peşinde. Mavi-Beyazlılar, hatırlanacağı gibi kendi evlerindeki ilk randevuda...

İSTANBUL - Yarın Euro 2008 Elemeleri C Grubu'nda Türkiye'yle Ali Sami Yen Stadı'nda son derece önemli bir maça çıkacak olan Yunanistan, prestij peşinde. Mavi-Beyazlılar, hatırlanacağı gibi kendi evlerindeki ilk randevuda, hem de bayram günlerinde Karaistaki Stadı'nı 4-1'lik bir hezimetle terk etmişti. Türkiye'ye 'lider' unvanıyla gelen 'komşu'da medyaya da ilk maçtaki tavırdan uzak bir hava hâkim. Geçen mart ayındaki karşılaşmayı 'milli mesele' haline dönüştüren medya, bu kez temkinli davrandı. Yunan basınında, Rehhagel'in öğrencilerinin İstanbul'da yenilmesi halinde bile Euro 2008 kapılarının ardına kadar açık kalacağı vurgulandı.
Mavi-Beyazlılar, dün akşam saatlerinde İstanbul'a geldi. Ritz Carlton
Oteli'nde konaklayan Yunanlılar, bugün saat 19.30'da maçın oynanacağı Ali Sami Yen Stadı'nda bir antrenman yapacak. Takımın Alman teknik direktörü Otto Rehhagel de saat 19.00'da Ali Sami Yen Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyecek.
Öte yandan maçı yönetecek hakem belli oldu: İspanyol Manuel Enrique Mejuto Gonzalez. Mejuto, futbolseverlerin yakından tanıdıkları bir isim. İspanyol düdük, 2005 yılında İstanbul Olimpiyat Stadı'nda oynanan ve çoktan 'futbol klasikleri' arasına giren Liverpool-Milan Şampiyonlar Ligi finalini yönetmişti.
Hakan'ın durumu belirsiz
Millilerde, önceki günkü antrenmanda sakatlanan Hakan Şükür, dünkü çalışmaya katılmazken, el zarında zedelenme olan oyuncunun Yunanistan karşısında forma giyip giyemeyeceği bugün kesinlik kazanacak.
Bu arada Milli Takım kampı dün Riva Tesisleri'nden Swissotel'e taşıdı. Hazırlıklarını Riva'da bulunan Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'nde sürdüren Ay-Yıldızlılar, dün öğle saatlerinde Swissotel'e yerleşti ve akşam İnönü Stadı'nda bir idman yaptı.
Maçın biletleri tükendi
Karşılaşmanın biletleri de dün satışa çıkar çıkmaz bitti. Ali Sami Yen Stadı'nda oynanacak karşılaşmanın biletleri dün sabah saat 11.00'de Biletix gişeleri ve internet sitesi üzerinden numaralı 70 YTL, kapalı 40 YTL, yeni açık ve eski açık 20 YTL olarak satışa sunuldu. Futbolseverlerin yoğun ilgisi nedeniyle gerek Biletix'in internet sitesinde gerek gişelerde büyük bir yoğunluk ortaya çıkarken Biletix yetkilileri, tüm biletlerin birkaç saat içerisinde tükendiğini açıkladı. (Spor Servisi)