Yusuf: Formayı kimseye bırakmam

Uzun bir aradan sonra Trabzonspor maçında ilk onbirde forma giyen Yusuf Şimşek, eline geçirdiği bu fırsatı değerlendirmek istediğini söyledi. Trabzonspor karşısında takım olarak iyi bir oyun sergelediklerini belirten Yusuf, "Benim oyunumla ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyorum.

İSTANBUL - Uzun bir aradan sonra Trabzonspor maçında ilk onbirde forma giyen Yusuf Şimşek, eline geçirdiği bu fırsatı değerlendirmek istediğini söyledi. Trabzonspor karşısında takım olarak iyi bir oyun sergelediklerini belirten Yusuf, "Benim oyunumla ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Herkes tribünlerde ve televizyon başında beni izledi. Yaptıklarımı gördü. Yorumu onlara bırakıyorum. Ben, tüm gayretimle çalışıyorum, çalışmaya da devam edeceğim. Buradayım, hep de burada kalacağım" şeklinde konuştu.
Sarı-Lacivertli ekibe uzun yıllar hizmet vermek istediğini belirten tecrübeli oyuncu, "Takımda kimin oynayıp, kimin oynamayacağına karar verecek olan teknik direktörümüz Christoph Daum'dur. Trabzon'da oynamam yönünde karar verince ben de sahaya çıkıp elimden geleni yaptım. İyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum" dedi.
Her türlü kara saygılı olduğunu belirten Yusuf, "Henüz 28 yaşındayım. Bana göre futbol olarak en verimli çağımdayım. Geçen yılı kafamdan tatamiyle sildim. Olanlar artık çok gerilerde kaldı. Şimdi, geleceğe bakma zamanı. Bu yıl çok arzulu olduğumu söylüyorum. Ancak bu sürekli forma giymekle ve oynamakla olur. Onun için de ligin ikinci haftasında sırtıma geçirdiğim bu formayı uzun süre kimselere kaptırmak niyetinde değilim. Bunu da kısa sürede herkese kanıtlayacağım" açıklamasında bulundu. (Spor Servisi)