Zafer işareti ilk kez suç sayıldı!

Zafer işareti ilk kez suç sayıldı!
Zafer işareti ilk kez suç sayıldı!
Türkiye Kadınlar 2. Futbol Ligi'nde mücadele eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un 3 kadın futbolcusu, 24-0 kazandıkları maçtan sonra zafer işareti yaptıkları için, 'bölücülük' propagandası yaptıkları iddiasıyla Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

DİYARBAKIR - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Erzincan'da oynanan Kadınlar 2. Futbol Ligi Play-Off müsabakasında Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Gençlikspor'u 24-0 mağlup eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da forma giyen 3 futbolcuyu, bölücü ve ideolojik propaganda yapmaktan Disiplin Kurulu'na sevk etti. Karşılaşmadan sonra zafer işareti yapan futbolcular Güzide Alçu, Devran Görmez ve Nur Zelal Bal'ın, 'bölücülük' yaptıkları ileri sürüldü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a yazı gönderen TFF, 3 futbolcu için kulüpten savunma istedi.

BAŞKAN TEPKİ GÖSTERDİ

Adını Amedspor olarak değiştiren ancak liglerin tescil edilmesini bekleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da Kulüp Başkanı İhsan Avcı, TFF'nin 3 futbolcuyu zafer işareti yaptıkları için disiplin kurulana gönderdiğini belirterek, "Dünyanın her yerinde ve her spor müsabakalarında yapılan zafer işareti, ilk kez suç sayıldı. Şaşkınız, savunmamızı yapıp göndereceğiz" dedi. Ferit ASLAN (DHA)

RABİA İŞARETİ, ATATATÜRK TİŞÖRTÜ...

Futbolda daha önce de siyaset tartışması bir çok kez yaşanmıştı. Süper Lig'de geçtiğimiz sezon Fenerbahçe ile Konyaspor arasında oynanan maçta gol atan Emre Belözoğlu, gol sevincini Mısır'daki direnişi destekleyen Rabia işareti ile kutlamıştı. 2. Lig ekibi Fethiyespor'un futbolcuları da Türkiye Kupası sınavında Fenerbahçe'ye karşı 'Atatürk' tişörtleriyle sahaya çıkmış, hatta Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. TFF, uzun süre gündemde kalan iki hareket için ceza vermemişti.


  http://www.radikal.com.tr/132257213225721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  amma siz de yani... - user678437

  bir kere o işaretleri yapan kişi ve gruplar ya türk ya da türkleşmiş kişiler veya inkar yolunu seçmeyi cesaret edemeyen kişiler e siz? sizd ekürtsünüz yani artık anlayın sizin bu dünya üzerinde yapacağınız herşey göze gelir rahatsızlık verir. kabulenin artık bunu lütfen yani... işte kürtlere uygun görülen yaşam (kürt diye bir şey yok. onlar karda yürürken çıkan ayak sesleri, zamanla dağlarda köylerde yaşayan bu ahaliye kart kurttan kürt denmiş :) değil mi ama)