Zaferi soyunma odasındaki sessizlik getirmiş!

Zaferi soyunma odasındaki sessizlik getirmiş!
Zaferi soyunma odasındaki sessizlik getirmiş!
Galatasaraylı oyuncular Şampiyonlar Ligi'nde 2 turun kapasını açan Braga galibiyetini Fatih Terim'in devre arasındaki sessizliğine bağladı

UEFA, Şampiyonlar Ligi H Grubu'ndaki son maçında deplasmanda Portekiz'in Braga takımını 2 - 1 yenerek ikinci tura yükselen Galatasarayinternet sitesinde manşete taşıdı.

UEFA'nın manşetten verdiği haberde, Fatih Terim'in soyunma odasındaki "sessizliği"nin Galatasaraylı futbolcuları ateşlediği belirtildi. "En hırslı teknik direktörlerden biri olarak ün yapan Fatih Terim'in sessizliği, ilk yarıyı 1-0 geride bitiren Galatasaraylı futbolcuları harekete geçirdi" ifadeleri kullanıldı.

Burak Yılmaz'ın da sözlerine yer verilen haberde, "Teknik direktörümüz Fatih Terim sessiz ise bizim için tehlike çanları çalıyor demektir. Sessizliğini bozmuyorsa, hepimiz söyleyecek bir şeyi olmadığını anlarız. Bize bir bakışından ne demek istediğini anlarız. O noktadan sonra da durumu değiştirmek için elimizden geleni yaparız. Allah'tan yolumuzu açan ve hak ettiğimiz 3 puanı aldık" denildi.

 


Ayrıca Burak'ın şu sözlerine de yer verildi: "Elbette ikinci turda oynamak istediğimiz ve istemediğimiz takımlar içimizden geçiyor. Hangi takımlar olduğunu sizlerle paylaşmak istemem, gizli kalmasını yeğlerim. Şimdi galibiyetimizi kutlama vakti, ikinci tura sonra odaklanacağız. Bu arada, bizleri asla yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ederim, tezahürattan hiç vazgeçmediler."


Haberde Felipe Melo'nun da şunları söylediği belirtildi: "Dürüst olmak gerekirse, Manchester United - Cluj maçından en az beraberlik bekliyorduk. Cluj'un Old Trafford'da galip geleceğini duyunca moralimizin nasıl bozulduğunu siz tahmin edin. Maçın ilk yarısındaki asıl sorunumuz, tur atlamamız garantiymiş gibi oyuna başlamamız oldu. Beraberlik düşünüyorduk. Braga gol atmayı başardıktan sonra işlerin bizim için zorlaştığını fark ettik. Teknik direktörümüz, ikinci yarının başında 2 oyuncu değişikliği yaptı ve oyunun seyri değişti. Rakibimize daha çok baskı yaptık, bu da bizi galibiyete taşıdı."

Emmanuel Eboue'nin de, "Bir takımdan bahsettiğinizde, akla sadece oyuncular gelmemeli. Teknik kadro ve taraftarlar da gelmeli. Hepsi bizi çok mutlu etti. Sonuçta kolay bir maç değildi, ancak ikinci yarıda hepimiz oyuna asıldık ve sonunu getirdik. Teknik direktörümüz beni devre arasında çok şaşırttı, zira bağırmayı çok sever. Oysa bu defa soyunma odasında çok sessizdi. Sessizliğinden anlam çıkardık ve ikinci yarıda elimizden geleni yaptık" sözleri yer aldı. (dha)