Zago: Türkler İtalya'dan ilerde

Beşiktaş'ın savunma oyuncusu Carlos Antonio Zago, Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın savunma oyuncusu Carlos Antonio Zago, Fenerbahçe ile yapacakları derbi maçı kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Işık Sigorta tarafından düzenlenen '11 Altın Adam' yarışmasında ekim ayının altın adamı olarak katılan Brezilyalı futbolcu, öncelikle centilmence geçecek bir maç dileğinde bulunurken, "Gönlüm elbette ki Beşiktaş'ın kazanmasından yana. Fenerbahçe'ye de şans diliyorum" dedi. Zago, savunmada uyumlu bir görüntü çizdikleri Ronaldo'nun derbi maçta oynayamayacağının hatırlatılması üzerine de, "İlk kez Ronaldo'suz oynamayacağım. Elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Siyah-Beyazlı takıma, İtalya Ligi takımlarından Roma'dan transfer olan Zago, günümüzde Türk futbolunun İtalyan futbolundan daha ileride olduğunu kaydetti. Brezilyalı futbolcu, iki ülke futbolunu karşılaştırırken, şu ifadeleri kullandı: "Bence Türk futbolu şu anda İtalya'dan çok daha ileride. İtalya'da eski futbol mantalitesi kalmadı. Son Dünya Kupası'nda bu durum belli oldu. Türkiye'deki organizasyonlar, kulüp yönetimleri ve hakemler, İtalyan futbolundan çok daha ileride."
Tecrübeli oyuncu, toplantıya kendisi gibi konuk olarak katılan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a, kalp rahatsızlığı nedeniyle takımından ayrı kalan vatandaşı Washington'un sağlık durumunu sordu. (Spor Servisi)