'Zararımız 20 milyon avro ve Juninho'

Galatasaray'ın aylık divan kurulu toplantısına olaylı Fenerbahçe derbisi damgasını vurdu. Galatasaray Lisesi'nde, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleşen toplantıda, yönetim adına başkan Özhan Canaydın, Adnan Polat...

İSTANBUL - Galatasaray'ın aylık divan kurulu toplantısına olaylı Fenerbahçe derbisi damgasını vurdu. Galatasaray Lisesi'nde, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleşen toplantıda, yönetim adına başkan Özhan Canaydın, Adnan Polat, Semih Haznedaroğlu, Cengiz Özyalçın, Vedat İrdelp, Işın Çelebi ve Celal Gürcan yer aldı.
Üyelerin eleştirilerini dinledikten sonra konuşan ikinci başkan Adna Polat bu olayın kulübün imajına zarar verdiğini söyledi. Polat, "Bu maçın bize maliyeti 20 milyon avro olmuştur. Mali sıkıntı geçiren kulübümüzde tam nakit akışı dengelenmişken, tam bir darbe oldu. Ayrıca Juninho, Paris'teki son görüşmemizde 'Can güvenliğim yok' diyerek imzalamaktan vazgeçti" diye konuştu.
'Hedefteki adam' başkan Özhan Canaydın "Benim şahsımla uğraşmanın Galatasaray'a zarar vereceğinin farkında olmanız lazım" derken sözlerini şöyle sürdürdü: "Seyrantepe'nin bitimi için yaklaşık iki yıl süre tanınıyor. TOKİ başkanı bu konuda iddialı ve 1,5 yılda tamamlanacağını söylüyor. Allah'a şükrediyorum ki çok sağlıklı bir vücudum varmış. Bu süreçte en yakınlarımın bile saldırılarına direndi."
Çelebi'den Fener'e suçlama
Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi, Seyrantepe Projesi'ne Fenerbahçe'nin çok fazla müdahil olduğunu iddia etti. Üyelere bilgi vermek için kürsüye gelen Çelebi, yeni statla ilgili, "Fenerbahçe, Galatasaray'ın önünü kesmek için inanılmaz şeyler yapıyor. Fizibilite hakkında bilgi almak isteyen varsa tek tek anlatabilirim. Burada konuşmayacağım" dedi.
Bu arada Toplu Konut İdaresi, Seyrantepe'de gerçekleştirilecek çok amaçlı spor kompleksi için bugün ihale ilanına çıkıyor. İhale, 19 Temmuz'da saat 14.00'te idare binasında yapılacak. İhale kapsamında, en uygun teklifi veren firma, Seyrantepe'de spor kompleksini yapacak. (Spor Servisi)