'Zemini bahane etmek doğru değil'

'Zemini bahane etmek doğru değil'
'Zemini bahane etmek doğru değil'
Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 0-0 berabere kaldıkları Gençlerbirliği maçı hakkında, kötü oynadıkları maçta zemini bahane etmemeleri gerektiğini söyledi.

ANKARA - Karşılaşmanın son 10 dakikaya kadar dengeli geçtiğini dile getiren Sergen Yalçın, "Bir puan iyi gözüküyor. Son dakikalarda 3 yan toptan pozisyon verdik, gol de yiyebilirdik. İyi oynadığımızı söylemek mümkün değil" diye konuştu.

Üst üste 12 maç yaptıklarını kaydeden Yalçın, açıklamalarını şöyle tamamladı:
"Oyuncularımızın yorgun olmaları normal. Futbolcular ayakta durmakta zorlandı ancak zemin iki takım için de kötüydü. Kötü oynadığımız bir maçta zemini bahane etmek doğru değil. Bundan sonraki karşılaşmalara konsantre olacağız. Federasyonun maç saatlerini belirlerken bizi de düşünmesi lazım. Programlar büyük takımlara göre yapılmamalı. Birgün 20.00'de oynuyoruz, sonra 13.00'te oynuyoruz Oyuncularımızı konsantre etmekte zorlanıyoruz."

MESUT BAKKAL OYUNDAN MEMNUN

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal, golsüz biten maçın ardından düzenlenen basın toplantısına, "bir puan kazanç" açıklamasını yapan Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın'a teşekkür ederek başladı.

Kırmızı-siyahlı futbolcuların karşılaşmada sergilediği oyun ve mücadeleden memnun olduğunu ifade eden Bakkal, "İlk devre pozisyon vermedik, direkten dönen topumuz var. Penaltı pozisyonu var. İkinci yarıda Guido ve Ahmet'in kaçırdıkları var, oyunun hakkı galibiyetti" diye konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası'nda yola devam ettiklerini hatırlatan Bakkal, "Zor bir sürece giriyoruz. Oyuncularımı kutluyorum, böyle devam etmemiz lazım. Sakatlarımızın düzelmesiyle daha öne çıkacağımızı düşünüyorum. Kötü bir zeminde oynadık. Pozisyon vermeden çok pozisyon bularak golsüz berabere kaldık" ifadelerini kullandı. (AA)