Zico: Alex'in kafası netleşmeli

Fenerbahçe'de Alex'in henüz kulüple sözleşme imzalamamış olması konusunda sessizliğini koruyan Zico dün bu sessizliğini bozdu ve Alex'in kafasında oluşan soru işaretlerinin bir an önce bitmesini umduğunu söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'de Alex'in henüz kulüple sözleşme imzalamamış olması konusunda sessizliğini koruyan Zico dün bu sessizliğini bozdu ve Alex'in kafasında oluşan soru işaretlerinin bir an önce bitmesini umduğunu söyledi. Brezilyalı çalıştırıcının, dünkü antrenman sonrasında basın mensuplarından birinin 'Alex'le yeni bir sözleşme yapılmaması performansını etkiliyor mu' sorusuna verdiği yanıt şöyle oldu: "Alex'in kontratının yenilenmesi konusunda söyleyeceğim fazla şey yok. Benim isteğim, Alex'in devam etmesi, kafasındaki bu sorunu bir an önce atması yönünde." Zico, Alex'in performansına ilişkin ise "Sakatlıktan çıktı. Tedaviden sonra çalışmalarını sürdürdü. Sakatlığı, dikkat etmezse uzayabilirdi. İlk başlarda kendini antrenmanlarda kolladı. Nüksetme korkusu vardı, fakat bunu yavaş yavaş aşıyor" dedi.
Galatasaray'la aralarındaki yedi puanlık farkın kendisine çalışma isteği verdiğini söyleyen Zico, dünkü antrenman öncesi oyuncularına her maça ayrı bir savaş olarak bakmaları gerektiğini anlattığını söyledi.
AZ maçı Sevgililer Günü'nde
Brezilyalı çalıştırıcı, Sevgililer Günü'ne denk gelen 14 Şubat'ta AZ Alkmaar'la UEFA Kupası'nda karşılaşacaklarını ve bu günde taraftarlarına güzel bir hediye vermeyi istediklerini ifade etti. Zico şöyle konuştu: "Taraftarımızla 14 Şubat'ta birlikte olacağız. Güzel bir tarih olmuş. Taraftar ve takım ayrılmaz ikili. Takımla taraftar arasındaki bağlılık daimi olarak vardır. Bu günde de taraftarımıza galibiyet hediye etmeye çalışacağız. En güzel hediye, o maçtan avantajlı bir skorla çıkmak olacak. Elimizden gelen her şeyi yapacağız."
Zico son olarak AZ maçında forvette Deivid ve Alex'e şans vereceğini söyledi. Bu arada konuya ilişkin bir açıklama da Önder Turacı'dna geldi. Sakatlığı geçen Önder kondisyon eksiği nedeniyle AZ maçında forma giyemeyeceğini söyledi. (Spor Servisi)