Zico: Ayrıntılara önem vermeliyiz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, derbi maçta oyunlarını rakibe kabul ettirip, olumlu şeyler yaparak karşılaşmayı kazanan taraf olacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, derbi maçta oyunlarını rakibe kabul ettirip, olumlu şeyler yaparak karşılaşmayı kazanan taraf olacaklarını söyledi. Brezilyalı çalıştırıcı, "Evimizde oynayacağımız bir maçtan galibiyetle ayrılmamız, hem ligdeki durumumuz, hem de ezeli rakibimizle oynadığımız bir maçı alıp onların önüne geçmemiz adına çok önemli" dedi.
Beşiktaş'ın, geçen sezona oranla kadrosunda ve oyun mantığında değişiklikler bulunduğunu, rakiplerinin aynı zamanda Şampiyonlar Ligi'nde kendine yer arayan başarılı bir ekip olduğunu dile getiren Zico, şöyle devam etti: "Bu nedenle sadece fiziksel değil, duygusal olarak da bir etkileşim var futbolcularda. Duygusal bakımdan yoruluyorlar. Derbi maçlarda yapacağınız ufak hatalar, sizin için olumsuz sonuçlar doğurabileceği gibi, yapacağınız olumlu şeyler de sizin için çok olumlu skorlar doğurabilir. Böyle maçlarda ayrıntılara önem vermek gerekiyor."
Zico, takımı aleyhine yapıldığı öne sürülen hakem hatalarıyla ilgili olaraksa, "Hakem kararlarına, dış etkenlere takıldığınız zaman, asıl yapmanız gereken şeyi unutursunuz. Hakeme itiraz konularının, yönetimimizi ilgilendirdiğini, onların gerekli açıklamaları ve tepkileri göstereceğini futbolcularımıza her zaman söylüyoruz" ifadelerini kullandı.
Brezilyalı çalıştırıcı, Gaziantep maçında gol sayılmayan pozisyonla ilgili olarak da, "Santimle ölçülen bir pozisyon olsa tamam, ama top yarım metre içeride. Böyle olunca insan gerçekten üzülüyor" dedi. (Spor Servisi)