Zico: Deivid'in durumu belirsiz

Beşiktaş ve Galatasaray'dan sonra Turkcell Süper Lig'in son şampiyonu Fenerbahçe de yeni sezon hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Zico'nun 'açılış konuşması'yla başlayan idman öncesi idari menajer Volkan Ballı ve kaptan Semih Şentürk de yeni gelenlere...

İSTANBUL - Beşiktaş ve Galatasaray'dan sonra Turkcell Süper Lig'in son şampiyonu Fenerbahçe de yeni sezon hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Zico'nun 'açılış konuşması'yla başlayan idman öncesi idari menajer Volkan Ballı ve kaptan Semih Şentürk de yeni gelenlere 'hoş geldin' dedi. İdmana Can Arat, Volkan Demirel, Olcan Adın, Kerim Zengin, Uğur Boral, Deniz Barış, Önder Turacı, Serdar Kulbilge, Semih Şentürk, Kemal Aslan, Tümer Metin, Selçuk Şahin, Mateja Kezman, yeni transferler Vederson'la Ali Bilgin'in yanı sıra geçen sezon kiralık olarak başka takımlarda oynayan Gürhan ve Volkan Babacan katıldı.
Zico, Brezilyalı golcüleri Deivid'in gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağının belirsiz olduğunu açıkladı. Fenerbahçeli futbolcular ve teknik ekibin Acıbadem Hastanesi'ndeki kontrolleri esnasında konuşan Brezilyalı teknik adam, takımın yeni bir forvet oyuncusuna ihtiyacı olup olmadığı yönündeki soruya verdiği yanıtta, Deivid'in durumunun kafasını kurcaladığını söyledi. Brezilyalı golcünün Türkiye'deki ikinci sezonunda daha başarılı olacağına inandığını, bu nedenle kalmasını istediğini belirten Zico şöyle konuştu: "Neler yaşayacağımız önümüzdeki günlerde belli olacak. Deivid'in Geçen yıl başarımızda büyük rol oynadığına inanıyorum. Kalmasını isterim."
Brezilyalı çalıştırıcı, Roberto Carlos'un yaşlı olduğu şeklindeki eleştirilerle ilgili olarak, "İyi bir profesyonel olduktan sonra yaşın fazla önemi yok" dedi. Milan örneğini veren Zico, "Milan çok genç futbolcularla Avrupa şampiyonu olmadı. Kaptanı takımın en yaşlısıydı. O yüzden Carlos'un yaşının önemli olduğunu düşünmüyorum" şeklinde konuştu. (Spor Servisi)